Партизан без Лиге Европе

ИЗГУБИО У РЕВАНШ УТАКМИЦИ ОД БЕШИКТАША СА 3:0 – ЈЕДИНО ПАНТИЋ ПОГОДИО СТАТИВУ

ФУДБАЛЕРИ Партизана нису успели да се пласирају у Лигу Европа, пошто су вечерас у Истанбулу у реванш утакмици баража изгубили од Бешикташа са 3:0, те су тако поражени укупним резултатом 4:1.

Партизан и Бешикташ су прошлог четвртка у Београду у првој утакмици баража играли нерешено 1:1.

Бешикташ је вечерас на пуном стадиону Водафон парк повео голом Пепеа у 37. минуту, да би у првом минуту судијске надокнаде времена Огузан Озјакуп повисио на 2:0, а коначан резултат поставио је Пепе у 69.

Београдски црно-бели пружили су слаб отпор Бешикташу, који је готово од почетка меча имао потпуну контролу, али је до предности дошао тек у 37. минуту, и то после прекида који је извео Рикардо Кварежма са десне стране. Најбоље се у шеснаестерцу снашао Пепе и са око пет метара савладао Владимира Стојковића.

Деловало је да ће Бешикташ с минималном предности отићи на паузу, али се ситуација ипак променила у првом минуту судијске надокнаде времена када је Озјакуп после сјајне комбинације са Кајлом Ларином изашао сам испред Стојковића и по други пут га матирао на утакмици.

Почетак другог полувремена припао је Партизану, који је заиграо нешто отвореније и агресивније. Имала је екипа Зорана Мирковића шансу да смањи заостатак у 56. минуту, али је Данило Пантић после шута са око седам метара десно искоса погодио стативу.

Бешикташ је после тога успео да поново преузме иницијативу и да коначно питање око пласмана у групну фазу Лиге Европа реши у 69. минуту. Поново је Пепе био стрелац након центаршута Кварежме из прекида са десне стране.

До краја сусрета Бешикташ је имао још неколико прилика да дође до убедљиве победе, али у том није успео.