Три и по хиљаде „муноваца“ на групном венчању на стадиону у Јужној Кореји

ЈОШ 24.000 СЕ ИСТОВРЕМЕНО ВЕНЧАВАЛО ШИРОМ СВЕТА УЗ ПОМОЋ ВИДЕО-ВЕЗЕ

  • Церемонију је водила Хак Ја-хан, удовица оснивача Цркве уједињења Муна који је умро у септембру прошле године у 92. години. Четири стотине чланова цркве - коју многију сматра крајње опасном тоталитарном сектом - определило се да им партнере одабере Хак, што је раније чинио и њен покојни муж који је за себе тврдио да је месија, а био је близак и са гробаром СССР Михаилом Горбачовом

        ОКО 3.500 припадника Цркве уједињења - коју многи сматрају опасном тоталитарном сектом - склопило је брак на првом групном венчању у Јужној Кореји од смрти совог „месије“ и контроверзног оснивача „цркве“ Сун Мјунг Муна.

       Идентично одевени парови - од којих су се многи упознали само неколико дана раније и различитих су националности, учествовали су у церемонији венчавања одржаној у седишту Цркве уједињења у Гапјеонгу, источно од Сеула, преноси АФП.

       Групна венчања, од којих су нека одржана на спортским стадионима са дестинама хиљада парова, већ дуго су карактеристична за ову „цркву’ и противници „муноваца“ И то наводе као доказ да се ради о секти.

       Цркву уједињења оптужују за „испирање мозга“ и манипулацију следбеницима, за пљачку њихове имовине и за проневере, због чега је била осуђена у САД, а сам Мун био накратко у затвору.

       Поред „масовке“ у Гапјеонгу, још 24.000 следбеника ове „цркве“ који се називају „Мунис“ по имену оснивача, венчало се у другим земљама уз помоћ видео-везе, преноси британски BBC.

       Свечаност је водила Хак Ја-хан, удовица оснивача Цркве уједињења Муна који је умро у септембру прошле године у 92. години.

       Четири стотине чланова цркве који су се вјенчали данас определило се да им партнере одабере Хак, што је раније чинио и њен покојни муж који је за себе тврдио да је месија, а био је близак и са гробаром СССР Михаилом Горбачовом.

       Многи су се венчали само неколико сати после упознавања, а Мунова склоност мешовитим међународним браковима значила је да често нису говорили ни исти језик.

       Са том праксом ова „црква“ је почела почетком 60-их година. У почетку се на њима венчавало само неколико десетина парова, али њихов број је касније постајао све већи.

       Тако је 1997. године у Вашингтону брак склопило 30.000 парова, а две године касније око 21.000 парова напунило је Олимпијски стадион у Сеулу.

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари