Звезда у плеј-офу Лиге шампиона

СА КОПЕНХАГЕНОМ ОДИГРАЛА 1:1 И ИЗБАЦИЛА ГА ПОСЛЕ ДРАМАТИЧНЕ СЕРИЈЕ ПЕНАЛА

* У пенал серији Копенхагена је двапут био надомак пласмана у плеј-оф, али је Милан Борјан оба пута успео да сачува Звезду у дуелу, а потом и у 11. пенал серији одбранио једанаестерац Јонасу Винду

___________________________________________________

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде пласирали су се у плеј-оф Лиге шампиона пошто су вечерас после бољег извођења једанаестераца елиминисали дански Копенхаген.

Вечерашња утакмица у Данској завршена је нерешено 1:1, као и прва у Београду, па је одлука донесена у пенал серији, у којој је изведено по 11 пенала.

Звезда је повела поготком Ричмонда Боаћија у 17. минуту, док је изједначујући погодак постигао Даме Ндоје у 45.

У пенал серији Копенхагена је двапут био надомак пласмана у плеј-оф, али је Милан Борјан оба пута успео да сачува Звезду у дуелу, а потом и у 11. пенал серији одбранио једанаестерац Јонасу Винду.

Звезда је добро почела утакмицу на гостовању, а већ у првом минуту Зека је у казненом простору оборио Мирка Иванића, али судија Гедиминас Мажеика није реаговао.

Црвено-бели били су бољи ривал у првих 15 минута, што је резултирало водећим голом у 17. минуту.

Марко Марин центрирао је са леве стране, а Боаћи се ослободио свог чувара и са пет метара затресао мрећу Копенхагена.

Од тог тренутка екипа Владана Милојевића се повукла, што је ривал искористио и дошао до изједначења.

Домаћин је минут пре одласка на одмор успео да дође до изједначења, а највиши у скоку био је Ндоје после центаршута Пјера Бенгстона с леве стране.

У истом ритму настављено је у другом делу, а ситуација се за Црвену звезду додатно закомпликовала после другог жутог картона Луке Милуновића у 54. минуту.

Копенхаген је од тог тренутка имао потпуну иницијативу, готово све време је имао лопту у свом поседу, али ниједном није озбиљније припретио Милану Борјану.

Меч је отишао у продужетке, у којима је Пеп Мас у 112. минуту због фаула над Жандером добио други жути картон. И после тога Кпоенхаген је имао иницијативу, али је двомеч одлучен после бољег извођења једанаестераца.

У пенал серији сигурни за Звезду били су Иванић, Жандер, Панков, Дегенек, Гобељић, Борјан и поново Панков, док су за Копенхаген постигли Винд, Сотиру, Зека, Нелсон, Папагинпулос и Гритебуст.