Звезда на корак до Копенхагена

ГОЛОВИМА БОАЋИЈА И ПАВКОВА У ПРВОЈ УТАКМИЦИ СА 2:0 ПОБЕДИЛА ХЕЛСИНКИ

* Коначан резултат поставио је Павков у 90. минуту. Центрирао је Марин, један играч Хелсинкија лоше је интервенисао и одбио лопту само до Павкова, коме није било тешко да погоди мрежу

_____________________________________________________________

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде победили су вечерас у Београду Хелсинки са 2:0, у првој утакмици другог кола квалификација за Лигу шампиона.

Звезда је повела у 26. минуту голом Ричмонда Боаћија, а коначан резултат поставио је Милан Павков у 90. минуту.

Домаћи су контролисали утакмицу, имали већи посед и бројне шансе, док су се играчи Хелсинкија углавном бранили и имали само два шута на гол.

Звезда је од почетка напала, покушали су Душан Јованчић и Бранко Јовичић, али нису били прецизни. Гости су се ослободили притиска и у 15. минуту су затресли мрежу, али је гол који је постигао Рику Риски поништен због офсајда.

Звезда је у 24. минуту имала добру шансу после контранапада. Јовичић је повукао лопту и додао до Марка Марина, а он до Иванића који је изашао пред гол, али је његов шут добро одбранио голман Максим Рудаков.

Два минута касније црвено-бели су повели. Центрирао је Иванић, лопту је главом захватио Боаћи и послао је у мрежу.

Домаћи су имали иницијативу и лопту у поседу, покушавали су Јовичић и Марин да угрозе гол, али безуспешно. Иванић је у 42. минуту са десне стране оштро центрирао пред гол, али је лопта прошла поред стативе. У 45. минуту добру акцију извели су Јованчић и Марин, а шут немачког фудбалера изблокиран је у корнер.

Друго полувреме почело је шансом Звезде, Иванић је центрирао са десне стране, Родић је шутирао, а одбранио је голман гостију.

Убрзо је запретио Хелсинки, Немања Милуновић изгубио је лопту у 51. минуту, гости су кренули у контранапад, уследио је центаршут Рискија са леве стране, али је у последњем тренутку интервенисао Родић и избацио лопту поред саме стативе, у корнер.

Фудбалери Хелсинкија су се затим ослободили притиска, али нису направили озбиљнију шансу, као ни са друге стране домаћи играчи.

Играчи Звезде су у завршници појачали притисак, а озбиљну шансу имали су у 86. минуту када је Милан Јевтовић искоса са леве стране са пет метара шутирао поред гола.

Коначан резултат поставио је Павков у 90. минуту. Центрирао је Марин, један играч Хелсинкија лоше је интервенисао и одбио лопту само до Павкова, коме није било тешко да погоди мрежу.

Реванш утакмица игра се за седам дана у Финској.