Звезда из седмог покушаја у Лиги шампиона, јунаци у Салцбургу – Бен и Дегенек

АУСТРИЈАНЦИ БИЛИ ДОМИНАНТНИ У ПРВОМ ПОЛУВРЕМЕНУ – У 48. МИНУТУ ВОДИЛИ ВЕЋ СА 2:0

* На 2:1 у 65. минуту после центаршута Дегенека са десне стране смањио Бен који је остао сам на другој стативи и неометано савладао Цицана Станковића

* Само минут касније Звезда је дошла до изједначења и практично решила питање пласмана у Лигу шампиона. Овај пут Ненад Крстичић послао је дубинску лопту ка голу Станковића, тамо је остао сам Дегенек који је главом пребацио на другу стативу, а Бен је само сместио у гол Салцбурга

_____________________________________________________________________________

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде пласирали су се у Лигу шампиона, пошто су гостима играли нерешено 2:2 са Салцбургом у реванш утакмици баража.

Црвено-бели су тако први пут од оснивања Лиге шампиона у овом формату и освајања титуле првака Европе изборили пласман у најелитније такмичење.

Из седмог покушаја!

У првој утакмици прошлог уторка у Београду било је нерешено 0:0.

Салцбург је повео поготком Дабура у 45. минуту, да би после само три минута игре у наставку исти играч из једанаестерца повисио на 2:0.

Стрелц оба гола за Звезду био је Ел Фарду Бен у 65. и 66. минуту, али је прави јунак Звездиног подвига – у ништа мањој мери – био Милош Дегенек.

Звезда је била лоша у првом полувремену, док је Салцбург у том делу имао много шанси и чак 15 шутева на гол. Често су шутирали из даљине, али је Милан Борјан био прилично сигуран.

Последњи шут био је гол Дабура, који је остао неометан поред директног чувара Вујадина Савића и рутински савладао Борјана.

Претходно тренер београдског клуба Владан Милојевић је већ у 37. минуту извршио измену, када је Душан Јованчић ушао уместо Вељка Симића.

Друго полувреме почело је лоше по београдски тим, пошто је у 47. минуту Савић на ивици шеснаестерца оборио Ханеса Волфа, а судија Чунејт Чакир показао је на белу тачку.

Минут касније сигуран извођач најстроже казне био је Дабур.

Деловало је да црвено-бели немају решења како да пробију одбрану Салцбурга који је у тим тренуцимна имао потпуну контролу над утакмицом.

Ситуација се ипак у само два минута у потпуности променила. Прво је у 65. минуту после центаршута Дегенека са десне стране Бен остао сам на другој стативи и неометано савладао Цицана Станковића.

Само минут касније Звезда је дошла до изједначења и практично решила питање пласмана у Лигу шампиона. Овај пут Ненад Крстичић послао је дубинску лопту ка голу Станковића, тамо је остао сам Дегенек који је главом пребацио на другу стативу, а Бен је само сместио у гол Салцбурга.

Могуће је да би лопта ионако завршила у голу.

Домаћин је до краја сусрета имао инцијативу, али није успео да додје до трећег гола и пласмана у Лигу шампиона.

Утакмицу у Аустрији гледало је 26.500 навијача, од чега осам до десет хиљада присталица српског клуба.

Звезда не може на Ливерпул,

Шалке, Лион, Монако, Ајакс...

На сутрашњем жребу за групну фазу Лиге шампиона клубови ће бити распоређени у четири шешира.

Први шешир: Реал, Атлетико, Барселона (Шпанија), Бајерн (Немачка), Манчестер сити (Енглеска), Јувентус (Италија), ПСЖ (Француска) и Локомотива (Москва, Русија).

Други шешир: Борусија (Дортмунд, Немачка), Порто, Бенфика (Португалија), Манчестер јунајтед, Тотенхем (Енглеска), Шахтјор (Украјина), Наполи и Рома (Италија).

Трећи шешир: Ливерпул (Енглеска), Шалке (Немачка), Лион, Монако (Француска), Ајакс, ПСВ (Холандија), ЦСКА (Русија) и Црвена звезда (Србија).

Четврти шешир: Валенсија (Шпанија), Викторија (Чешка), Бриж (Белгија), Галатасарај (Турска), Јанг Бојс (Швајцарска), Интер (Италија), Хофенхајм (Немачка) и АЕК (Грчка).