Ђоковић: Терам себе да будем све бољи

ПОХВАЛИО ИГРУ ЖИЛА СИМОНА, КОЈИ ЈЕ ПОНОВО ПОКАЗАО

ДА ЊЕГОВ СТИЛ ИГРЕ НЕ ОДГОВАРА НАШЕМ АСУ

Новак Ђоковић

         Најбољи тенисер света Новак Ђоковић пласирао се у 3. коло турнира из Мастерс серије 1000 у Синсинатију пошто је јутрос савладао Француза Жила Симона са 6:3, 4:6, 6:4.

         - Мислим да сам био добар већим делом меча. Крај другог и почетак трећег сета нису били баш сјајни, али гледам да извучем позитивне ствари из сваког наступа. Свестан сам да не играм на нивоу на ком желим да будем и то је очигледно, али терам себе да будем све бољи. Сваки дан је нови изазов коме се радујем, јер трагам за бољом игром. Надам се да ће ускоро и доћи тај дан, рекао је Новак Ђоковић

         Србин је похвалио игру Жила Симона, који је поново показао да његов стил игре не одговара Ђоковићу.

         - Жилово бочно кретање, иза основне линије, је веома добро. Он ривале тера да одиграју ударац више. Мени је, ипак, прилично добро кренуло, а онда сам одједном почео да правим неизнуђене грешке, одступио сам мало и он је почео да добија размене удараца. Затим је дошао и тај, прилично изједначени, трећи сет. Али, на крају крајева, све је то борба. Мени је само драго што сам из ове успео да изађем као победник, закључио је најбољи тенисер света.

         Противник Ђоковићу у наредној рунди биће победник дуела Сем Квери (САД) - Томи Робредо (Шпанија).

         Вечерње новости
 
Категорије: 

Слични садржаји

Коментари