Вулин: Србија ће имати 14 ловаца 4+ генерације – апсолутно најмодернију флоту ловаца од 1987.

«ПО БРОЈУ ХЕЛИКОПТЕРА ЋЕМО МОЋИ ДА МЕРИМО СА СВИМА У РЕГИОНУ – ЧАК И ДА ПРЕДЊАЧИМО»

         МИНИСТАР одбране Александар Вулин изјавио је данас да ће после ремонта и модернизације четири белоруска авиона МиГ-29, РВ и ПВО Војске Србије имати 14 ловаца на нивоу 4+ генерације што чини како је рекао, "апсолутно најмодернију флоту ловаца од 1987. године".

         "Ми никада нећемо моћи да се меримо са Русијом или Америком. Није нам ни потребно. Али за наше потребе, за регион, имаћемо апсолутно најмодернију флоту ловаца од давне 1987. године, када смо је последњи пут обновили", казао је Вулин а пренело Министарство одбране.

         Он је за телевизију Пинк рекао и да током године у Србију треба да стигну из Русије три нова хеликоптера Ми-17 и четири Ми-35, док Ербас треба да испоручи девет хеликоптера Х-145, од којих је пет намењено за Војску Србије, а четири за МУП.

         "Те 2012. године нисмо могли ни да маштамо о тако нечему. То је било тако далеко, незамисливо. Сада само по броју хеликоптера, и то нових и најсавременијих, можемо да се меримо са било којом земљом у региону, па и да предњачимо", оценио је Вулин.

 

 

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари