У председништво ДС кооптирани Р. Ђинђић и О. Дулић, Пајтић постаје Ђиласов заменик
МАРКО ЂУРИШИЋ СЕКРЕТАР ПРЕДСЕДНИШТВА ДС,
А ЈЕЛЕНА ТРИВАН - ИНТЕРНАЦИОНАЛНИ СЕКРЕТАР ДС
ПРЕДСЕДНИШТВО Демократске странке изабрало је Марко Ђуришић за свог секретара, а Јелену Триван за интернационалног секретара ДС.
У склопу припрема за седницу Главног одбора и конституисање органа Демократске странке Председништво је - како је данас званично саопштило - „утврдило предлог да др Бојан Пајтић буде изабран за заменика председника ДС, Балша Божовић за Генералног секретара Демократске странке, а Тамара Трипић за секретара странке”.
За мандатара за избор Извршног одбора Демократске странке предложен је Душан Елезовић.
О предлозима Председништва чланови Главног одбора Демократске странке одлучиваће на седници заказаној за 8. децембар 2012. године.
Председништво ДС је истовремено одлучило да у свој састав кооптира: Ружицу Павловић Ђинђић, Снежану Маловић, Оливера Дулића, Предрага Милановића, Слободана Пејића, Драгослава Ћирковића и Александара Сенића.