Шиптари на Кончуљу ухапсили четворицу Срба који раде за Србију
Међу ухапшенима и председник општине Косовска Витина Срећко Спасић
* Министарство за КиМ, којим руководе Горан Богдановић и Оливер Ивановић, затражило је од Еулекса да се сви пусте на слободу и оценило: «Потпуно је јасно да Приштина овим акцијама обесмишљава договор о слободи кретања, а учесталим привођењем Срба који раде у институцијама државе Србије жели да заплаши косовске Србе»
ЗНАЈУЋИ добро да она иза леђа има Запад, подршку у понечему сличну оној коју из Вашингтона има Израел, Приштина не пропушта прилику да покаже Борису Тадићу не само шта мисли о `фусноти` коју је једва некако измољакао у Бриселу, него и свим који раде за његову државу.
Јер, косовска полиција је поново демонстративно привела косметске Србе који раде за институције Србије. Овога пута чак четворицу на прелазу Кончуљ. Међу њима - и председника општине Косовска Витина Срећка Спасића. А такође: Светозара Насковића из Коретишта код Гњилана и раднике општине Косовска Витина Александра Стоиљковић из Клокота и Ивицу Нојкић из Могиле.
У саопштењу храброг и одлучног Министарства за КиМ наводи се: «Изговор за привођење и задржавање четворице Срба јесте да је код њих наводно пронађен бирчки списак и да су радници српских институција».
Министарство је од Еулекса затражило да `хитно реагује` и да обезбеди да се приведени Срби што пре пусте.
Овоме је придодат захтев да се обезбеди слобода кретања косовским Србима, као и престанак "безразложних хапшења и малтретирања Срба од стране косовске полиције која су последњих месец дана учестала".
Министарство којим руководе Горан Богдановић и Оливер Ивановић оценило је: "Потпуно је јасно да Приштина овим акцијама обесмишљава договор о слободи кретања, а учесталим привођењем Срба који раде у институцијама државе Србије жели да заплаши косовске Србе".
Овакво понашање и однос Приштине према косовским Србима – одлучило је да кобајаги припрети храбро Министарство – «само ствара тензије и чини беспредметним сваки даљи напор у успостављању атмосфере поверења и дијалога у решавању спорних питања између две заједнице у покрајини».