Бернар Анри Леви добио торту у лице у београдском Културном центру
ОПРАВДАВАО АГРЕСИЈЕ И НА ЈУГОСЛАВИЈУ И НА ИРАК, БИО НА СТРАНИ ДРЖАВНОГ ПРЕВРАТА У УКРАЈИНИ

- Веровао да су баш сви у Србији заборавили да је тражио да је НАТО бомбардује! Показали му да нису баш сви
КОНТРОВЕРЗНИ француски филозоф Бернар Анри Леви погођен је вечерас тортом и јајима у Дворани Културног центра у Београду, када је требало да разговара са гледаоцима након пројекције његовог филма „Пешмерга”.
На бину се попео младић који је истакао транспарент са поруком против Левија и потписом СКОЈ-а, а група која је напала Левија позвала је присутне да га бојкотују због тога што је тражио да Југославија буде бомбардована.
Нападачи су удаљени из дворане, а Леви се повукао, да би се након десетак минута вратио и рекао да „није реч о антиимперијалистима, већ о фашистима који су желели да спрече његов разговор са публиком”, јавили су београдски медији.
У Београду су вечерас приказана два Левијева филма – „Пешмерга” и „Битка за Мосул”, у којима прати курдске борце који се боре против Исламске државе.
Бернар Анри Леви познат је у јавности као заговорник идеологије неолиберализма, са Вашингтоном као централом и НАТО-ом као војним крилом, али и као главни савезник Алије Изетбеговића, којег је представљао у Француској као спасиоца, великог Европљанина, борца за мултикултурално и мултиетничко друштво.
Леви је на Тргу Мајдан у Кијеву пре неколико година упоредио председника Русије Владимира Путина са Хитлером, а исте термине је касније употребила Хилари Клинтон.
За рат у Ираку 2003. године писао је да је „морално оправдан”, а хвалио се да је у време кризе у Јужној Осетији 2008. године давао савете тадашњем грузијском председнику Михаилу Сакашвилију како да позове НАТО у помоћ.
(Срна)



















