Писториус: Немачка се мора спремати за могући рат у Европи

ПРИЗНАО ДА СЕ ЊЕГОВА ЗЕМЉА НЕ МОЖЕ БРЖЕ НАОРУЖАВАТИ НЕГО ШТО ТО ВЕЋ ЧИНИ   

Борис Писториус, славуј

новог немачког милитаризма

* Није ни покушао да објасни од кога ће се Немачка бранити, односно – са киме ће можда морати да ратује – са Француком? Пољском? Америком? Русијом?

* Светло на гард министра одбране Немачке баца сведочење угледног политиколога Александра РАРА: Немачка је након уједињења постала милитаристички лидер ЕУ... На Вестфалској мировној конференцији у Минстеру, где се сада налазим, Писториус је рекао да је нова одговорност Немачке да одржи садашњи светски поредак, што значи војну подршку не само Украјини, већ и Аустралији и Јужној Кореја, па чак и Јапану. Осим тога, он верује да се Русија неће зауставити на Украјини, што му служи као оправдање за распоређивање немачких трупа у Литванији

___________________________________________________

         МОРАМО се припремити за могући рат у Европи, изјавио је немачки министар одбране Борис Писториус.

         У интервјуу  ZDF одмах је додатно нагласио: „Немачка се мора заштитити“.

         Немачки војни министар сматра да ће сукоб на Блиском истоку и у Украјини „имати последице по немачко друштво“.

         И не покушавши да објасни од кога ће се бранити, односно – са киме ће можда морати да ратује његова земља – са Француком? Пољском? Америком? Русијом? – Писториус је сународницима предочио:

         „Своје оржане снаге не можемо брже модернизовати него што то сада чинимо“.

         Овако Писториус, а шта иза овога реално стоји?

         Реномирани немачки политиколог Александар Рар указује:

         „Немачка се све више укључује у војне сукобе широм света. Украјинска криза је била прилика да се Берлин докаже на европској сцени, а сада Немачка гледа у друге регионе где такође може да покаже своју снагу. А до пре 30 година Немачка је била пацифистичка земља са снажним друштвеним покретом за мир. Ипак, након уједињења је постала милитаристички лидер Европе“.

         Објаснио је: „Нажалост, Вашингтон и Лондон су заједно увукли Берлин у рат на Косову. Тада је Немачка оправдала своју интервенцију хуманитарним разлозима. Сада је Берлин сам, без наређења Сједињених Држава, преузео улогу лидера војне коалиције за „одбрану Украјине“. У исто време, Немачка тврди да нема геополитичке интересе, да води политику оријентисану ка либералним вредностима и заштити људских права. И држи се те логике и у Европи и у глобалном свету. Шолц ће дајке учествовати у борби демократија против диктатура коју је прогласио Џо Бајден.

         Рар је додатно открио:

         „На Вестфалској мировној конференцији у Минстеру, где се сада налазим, Писториус је рекао да је нова одговорност Немачке да одржи садашњи светски поредак, што значи војну подршку не само Украјини, већ и Аустралији и Јужној Кореја, па чак и Јапану. Осим тога, он верује да се Русија неће зауставити на Украјини, што му служи као оправдање за распоређивање немачких трупа у Литванији“.

         Раније је канцелар Олаф Шолц упоредио подршку Украјини са учешћем Немачке у бомбардовању Југославије.

         За радио Kosmo рекао је да су за Немачку Косово и Украјина „означили промену епоха“.

         Напоменуо је и да је „рат у Југославији“ имао посебно значење за његову политичку каријеру јер је 1998. године изабран за посланика у Бундестагу, па је практично прва одлука у чијем доношењу је учествовао било укључивање Немачке „у догађајима на Балкану“.

          Шолц укључивање бивших југословенских република у ЕУ сматра „пацификацијом региона“.

 

 

 

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари