САД имају 480 доларских милијардера, Кина 147, Британија 140, Немачка 137, Русија 97...

НАЈМАЊЕ МИЛИЈAРДЕРА ИМА КАНАДА (40), А БРАЗИЛ ЈЕ ИЗ ЛАТИНСКЕ АМЕРИКЕ ЈЕДИНИ МЕЂУ „НАЈМИЛИЈAРДЕРСКИЈИМ ДРЖАВАМА“

  • Укупно богатство Америчких магната достигло 2,05 билиона долара
  • Кинески милијардери имају у просеку по 2,6 млрд долара
  • Британци имају више супербогаташа од Немаца, али су немачки „тежи“ за целих 120 милијарди долара
  • Индија је на зачељу прве петорке. У њој живи 109 богаташа чији је укупни иметак 190 млрд долара

        МИЛИЈАРДЕРИМА и кризе пријају и иду на руку.

       За годину дана њихово богатство се повећало за 14 одсто или са 760 млрд на фантастичних 6,19 билиона долара. Чак се повећао и број милијардера у свету за 9,4 одсто што значи да их је сада укупно - 2160!  

       На ранг-листи од десет земаља са највише доларских милијардера, последње (десето) место заузима Канада са званично регистрованих 40 милијардера. Они укупно поседују имовину вредну 105 милијарди долара.

       На деветом месту је Бразил где их је 49 са укупним богатством од 300 млрд дол. Њихово богатство је за годину дана порасло 3,5 одсто. Бразил је једина земља на списку међу земљама Латинске Америке.

       Осмо место чврсто држи Швајцарска. Цитадела банака и једна од најстабилнијих економија у свету има 57 домаћих милијардера у чијим рукама је око 125 млрд доларова.

       На седмом месту је Хонг Конг, финансијски центар Азије у којем живе 64 милијардера који су заједно „тешки“ 190 милијарди.

       Шесто место рејтинга заузима Русија, која је претекла Хонг Конг,  са 97 милијардера чије је богатство око 380 милијарди долара. У овај „руски клуб“ је последњих недеља ушло 17 нових магната иако је богатство свих 97 смањено 29 одсто.

       Индија је на зачељу прве петорке. У њој живи 109 богаташа чији је укупни иметак 190 млрд долара. Трећа по величини економија у Азији - после Јапана и Кине - Индија је заједно са њима „поделила“ 75 одсто свих континенталних ултрабогаташа. Просечно сваки индијски милијардер има „само“ 1,7 милијарди долара.

       На четвртом месту је Савезна Република Немачка. Број супербогатих у тој земљи достигао је 137, а сви заједно држе 550 млрд долара. Већ три узастопне године Минхен, Дизелдорф и Хамбург су са највећим бројем богаташа.

       „Бронза“ је припала Британцима - у Уједињеном Краљевству живи 140 милијардера чије је укупно богатство 430 млрд. Ова земља има највећи број милијардера у Европи и за три ултрабогаташа је испред Немачке, али у укупном износу онога што ти „сиромаси“ поседују - заостаје иза Немачке целих 120 милијарди долара.

       На другом месту је Кина, у којој живи 147 милијардера који поседују 380 милијарди долара. Просечно, сваки кинески милијардер има 2,6 млрд богатства у америчкој валути.

       Лидер на списку - без конкуренције - су САД. У Америци живи 480 људи чији је укупан иметак 2,05 билиона долара. Без обзира што САД тресе криза, за последњих годину дана Америка је добила 25 нових милијардера и има их 5,5 одсто више, а њихова укупна имовина се  повећала за 8 одсто.

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари