Украјини је била намењена судбина СР Југославије

НОВАЦ ЗА ИСПЛАТУ „ДНЕВНИЦА“ ДЕМОНСТРАНТИМА НА „ЕВРОМАЈДАНУ“

СТИЗАО ПРЕКО АМБАСАДЕ САД У КИЈЕВУ

Олег Царјов

  • Блиски Јануковичев сарадник Олег ЦАРЈОВ: Није без разлога Марко Ивковић, човек који је учествовао у револуцији у Југославији, допутовао у Украјину. Управо су тај сценарио његови „другови“- политички технолози из Србије - узели као основни за Украјину
  • ЦАРЈОВ: Још је 27. октобра у Украјину је специјално долетео амерички експерт за обојене револуције Финк Брајн. Он и Ивковић су инсистирали на радикалном плану за освајање власти
  • ЦАРЈОВ: Опозиција је 8. децембра на Мајдану окупила Народно веће“. Било је у плану да веће предложи састав „техничке владе“ на челу са премијером  Арсенијем Јацењуком, министром унутрашњих послова Олегом Тјагнибоком и министром образовања Ирином Фарион!
  • ЦАРЈОВ: Састав владе би тада био општеприхваћен. Нова опозициона влада требало је да заузме градску управу Кијева. Паралелно је требало да уследе упади у владине и друге административне зграде
  • ЦАРЈОВ: Након тога би се „техничка влада обратила за помоћ армији, милицији и народу у унутрашњости. Овакав сценарио био је усаглашен са страним амбасадама, укључујући и америчку. Они би одмах признали смену власти
  • ЦАРЈОВ: Да бар један од наших опозиционих лидера има макар десетину онога што је имао Владимир Иљич Лењин, Украјина одавно више не би постојала као јединствена држава. Срећом, код нас у Украјини нема таквих талената

         „УКРАЈИНА је била на корак од грађанског рата. На нашу заједничку срећу лидери опозиције су изгубили самопоуздање и почели да се колебају, у првом реду - Арсениј Јацењук. Тјагнибок је био уздржан. Кличко се залагао за хитна и одлучна дејства“ - рекао је за московски лист ВЗГЉАД посланик Врховне Раде Олег Царјов који је близак шефу државе Виктору Јануковичу.

         Царјов је заменик председника посланичке групе владајуће Партије региона, а ево његових разјашњења.

         ВЗГЉАД: У поређењу са 9. децембром када сте упутили властима захтев да се 36-ци странаца забрани улазак у земљу, да ли имате нових доказа о учешћу страних политичких технолога у организаоцању протеста на „евромајдану“?

         ЦАРЈОВ: Након 9. цецембра све је ишло по сценарију који је унапред био одређен за Украјину. У недељу сам објавио на својој Фејсбук страници велики ауторски текст у којем сам детаљно изложио тај сценарио. Наредни догађаји су показали да је Украјина била на корак од грађанског рата, да је Украјини била намењена судбина Југославије. Није без разлога Марко Ивковић, човек који је учествовао у револуцији у Југославији, допутовао у Украјину. Управо су тај сценарио његови „другови“- политички технолози из Србије - узели као основни сценарио за Украјину.

         ВЗГЉАД: Зашто им није прошао тај сценарио?

         ЦАРЈОВ: Због неодлучности опозиције. Све сам до детаља написао. Тројица лидера су имала различите приступе.

         Још је 27. октобра у Украјину специјално долетео и укључио се у рад на организовању демонстрација амерички држављанин Финк Брајн. Он и Марко Ивковић инсистирали су на радикалном плану за освајање власти. Опозиција је 8. децембра на Мајдану окупила „Народно веће“. Било је у плану да веће предложи састав „техничке владе“ на челу са премијером Јацењуком, министром унутрашњих послова Тјагнибоком и министром образовања Ирином Фарион! Састав владе би тада био општеприхваћен. Нова опозициона влада требало је да заузме градску управу Кијева.

         Паралелно је требало да уследе упади у владине и друге административне зграде, док је сам Брајн инсистирао да се пролази морају максимално чврсто заузети, ако је могуће и уз жртве. Најбољи начин да се људи подстакну на радикална дејства била би нечија смрт. Због тога су грузијски „новинари“ покушавали да на протесте довуку старије људе.

         Након тога би се „техничка влада“ обратила за помоћ армији, милицији и народу у унутрашњости. Овакав сценарио био је усаглашен са страним амбасадама, укључујући и америчку. Они би одмах признали смену власти.

         Даље би све било једноставно - добили бисмо две владе у земљи! Након тога би се активирала три сценарија: или оставка актуелне владе и расписивање ванредних избора, или увођење ванредног стања и хапшење лидера опозиције. Сценарио грађанског рата био је прилично реалистичан.

         ВЗГЉАД: Дакле, амерички, српски и грузијски политички технолози су имали намеру да у Кијеву организују оружани устанак?

         ЦАРЈОВ: Они су на то подстицали... Уверен сам да би обласни савети на западу Украјине подржали нову владу, а источни - стару. Тада би се поделиле како милицијске, тако и армијске јединице. И све би то трајало до првог пуцња... Отприлике тако некако је било и у Југославији.

         Тада су, на нашу заједничку срећу, лидери опозиције ипак устукли у првом реду - Арсениј Јацењук. Тјагнибок је био уздржан. Кличко се залагао за хитна и одлучна дејства. Варијанта насилног гушења пуча при таквом сценарију била је прилично вероватна, зато је Јацењук предложио да се његова примена одложи за још недељу дана, те да се за то време организује међународни притисак на украјинског председника с циљем да се спречи примена силе против демонстраната.

         У Кијеву су 8. децембра подигнуте барикаде, читав центар града опозиција је блокирала. То је био најтежи период. Било је довољно да се само принесе „шибица“ и ситуација би експлодирала. Након тога, 10. и 11. децембра видели смо како долазе Кетрин Ештон и Викторија Нуланд и други страни политичари који су покушавали да врше притисак на Виктора Јануковича.

         Нисмо могли да се помиримо са оваквим сценаријем који су нашој земљи наметали Марко Ивковић, Финко Брајан, Алекс Рос и други странци који су овде били ангажовани и који су на основу података пограничних органа долазили у Украјину. Захтевао сам од Службе безбедности и Министарства иностраних послова Украјине да провере ове податке и да предузму потребне мере.

         Државне службе су одреаговале брзо и прецизно. Сви странци који су били на мом списку, укључујући и грузијске „новинаре“ који су корумпирали старце, проглашени су за непожељне у Украјини. Након тога су неки од њих без званичног захтева да напусте земљу, самостално напустили територију Украјине.

         ВЗГЉАД: Зашто сматрате да је Рос организатор? Нисте га 8. децембра апострофирали. Да ли имате нове податке о њему?

         ЦАРЈОВ: Алекс Рос је светски позната личност. Он по свету држи инструктажу како изводити обојене револуције. Чини то и на друштвеним мрежама. Уђите на интернет и сами се уверите. То је стручњак број један како се друштвене мреже користе за обојене револуције. Марко Ивковић је снимио цео филм о њему и показао како припрема и изводи обојене револуције.

         ВЗГЉАД: Који су били извори ваших информација о тим сценаријима?

         ЦАРЈОВ: Најразличитији извори. Желите ли да вам кажем имена или шта? О преласку границе податке сам добио од наших пограничних органа.

         Такође сам у свом тексту на Фејсбуку рекао да сам добио видео клип који показује допремање терета за америчку амбасаду у Украјини. „Посебно вредни“ џакови одвојено се товаре у специјални инкасаторски аутомобил са украјинским таблицама, док се све остало утовара у аутомобиле амбасаде. Ако је то новац за плате запосленима у амбасади, онда их вероватно исплаћују у апоенима од једног долара!

Није тешко објаснити загонетку великих џакова ако се сетимо да је „евромајдану“ потребан не само хлеб, већ и плате, дневнице, путни трошкови, пољске кухиње, генератори и остало.

         ВЗГЉАД: Говорили сте о теоретичарима обојених револуција, а ако се вратимо на класике пролетерске револуције, онда су се, на основу критеријума Владимира Лењина, у Украјини стекли сви неопходни услови за револуционарну ситуацију. Ипак, нема Лењиновог „субјективног фактора“ који би ситуацију могао претворити у револуцију... Осећа се велика социјална напетост, у многим регионима одавно нема плата и пензија...

         ЦАРЈОВ: Да бар један од наших опозиционих лидера има макар десетину онога што је имао Владимир Иљич Лењин, Украјина одавно више не би постојала као јединствена држава. Срећом, код нас у Украјини нема таквих талената.

         Превео: Горан ШИМПРАГА

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари