Звезда оборила Фенербахче у Арени

ЦРВЕНО-БЕЛИ ОСТАВИЛИ ФАВОРИЗОВАНУ ЕКИПУ ЖЕЉКА ОБРАДОВИЋА ИСПОД 60 ПОЕНА (68-56)

* Меч практично решен после сјајне одбрамбено-нападачке акције Огњена Добрића и поена Лоренца Брауна, који је црвено-беле одвео на максималних 14 поена предности

_______________________________________________________

КОШАРКАШИ Црвене звезде победили су вечерас у Београду Фенербахче са 68:56 (15:16, 20:14, 16:13, 17:13) у другом колу Евролиге.

Најефикаснији у победничкој екипи био је Лоренцо Браун са 13 поена, док је два мање убацио Стратос Перпероглу.

У екипи Фенербахчеа истакао се Нандо де Коло са 19 поена, док је Мухамед Али постигао 13.

Утакмица пред око 17.000 гледалаца у Београдској арени била је неизвесна од првог минута и ниједна екипа није успела да одлепи.

Звезда је током првих 10 минута углавном била у предности, а екипу Милана Томића предводили су Џејмс Гист и Дерик Браун, док су с друге стране запажену улогу имали Мухамед Али и Нандо Де Коло. Турски тим ипак после прве четвртине имао је минималну предност.

Серијом 12:5 почетком друге четвртине црвено-бели дошли су до тада највеће предности од шест поена, али је Фенер ипак успео да се "врати" и дође на само поен заостатка (29:28).

И поред велког броја грешака у организацији напада Звезде, домаћин је на полувреме успео да оде са пет поенда предности.

У истом ритму Звезда је наставила и трећој четвртини, неколико пута долазила је на корак од двоцифрене предности, али је Фенербахче успевао да остане у игри.

На пет мнута до краја после једне спорне судијске одлуке, те контре Фенербахчеа и тројке Алија, екипа Жељка Обрадовића поново је ухватио прикључак 53:51.

Уследио је тајм-аут Милана Томића после ког је Мохамед Фаје погодио за три поена, те Огњен Добрић добро одиграо у одбрани и поентирао за два, па су црвено-бели повели са 58:51.

После неколико нереализованих напада на обе стране, Звезда је с линије за слободна бацања успела први пут на мечу да дође до двоцифрене предности на минут и 49 секунди до краја меча.

Меч у Београдској арени практично је био решен после поена Лоренца Брауна, који је црвено-беле одвео на максималних 14 поена предности.

Део навијача вређао је Калинића скандирањем "Никола, Турчине".