Трамп: Морамо престати да слушамо уморне гласове из прошлости и да верујемо политичарима

У ЕКОНОМСКОМ КЛУБУ ДЕТРОИТА ОДРЖАО НАЈАВЉЕНИ ЕКОНОМСКИ „ПРОГРАМСКИ ГОВОР”

  • Предесднички канидат Републиканске партије одбацио Обамин Транс-Пацифички трговински споразум, али истовремено одбацио и оптужбе да је за изолационизам: „Ми то нећемо. Изолационизам на међународној арени - то није добра варијанта за деловање САД. Подржаћу све трговинске споразуме који су добри за Сједињене Државе”
  • Како се и очекивало, Трамп је у Детроиту поновио и своју кључну формулу: „американизам, а не глобализам”: „То ће бити наш нови кредо. Наша земља ће достићи нове,  невероватне висине каква досад није знала. Ради тога ћу подржавати отварање нових радних места. Подржаваћу нашу аутомобилску индустрију и металургију”

          КАНДИДАТ Републиканске партије за председника САД –Доналд Трамп – одржао је у Економском клубу Детроита свој економски „програмски говор”.

          Објавио је да се на целој територији САД активирати производњу енергената и трговину њима и открио за шта новац од тог дела економског раста искористити:

          „Новац за војску ћемо прибавити за рачун укидања ограничења на трагање за новим изворима енергената и њихову експлоатацију. То ће обезбедити раст нашег БДП и створити нова радна места. Делом тог новца ћемо повратити моћ својих оружаних снага. Истовремено ћемо – ако постанем председник САД – натерати своје савезнике плаћају колико треба за то што их САД штите.”

          Указавши да Обамино Транс-Пацифичко трговинско партнерство претпоставља потпуно укидање царина на робе и услуг унутар те зоне, Трамп је упозорио да то не одговара америчким нтересима јер би довело до гашења милион радних места у САД

          У наставку је нагласио: „Највећи губици радних места били би у нашој аутомобилској индустрији. Ја ћу том споразуму подићи рампу, постанем ли председник САД”.

          Одмах је одбацио оптужбе да би то значило изолационизам: „Ми то нећемо. Изолационизам на међународној арени- то није добра варијанта за деловање САД. Подржаћу све трговинске споразуме који су добри за Сједињене Државе”.

          Да подсетимо: војни буџет САД сада је 637 милијарди долара, а војни буџет Кине је око 180 милијарди долара, док је рзски на нивоу од – 66,4 милијарде $. Американци на своју војну силу троше осам  пута више него заједно других 8 земља са највећим војним расходима.

          Како се и очекивало, Трамп је поновио у Детроиту и своју кључну формулу: „американизам, а не глобализам”:

          „То ће бити наш нови кредо. Наша земља ће достићи нове,  невероватне висине каква досад није знала. Ради тога ћу подржавати отварање нових радних места. Подржаваћу нашу аутомобилску индустрију и металургију”.

          Пажњу су привукле и његове речи: „Морамо престати да се ослањамо на уморне гласове из прошлости. Морамо престати да верујемо политичарима и почти да верујемо у своју велику земљу”.

          Ово је био удар на целу америшку политичку класу, а нарочито на Барака Обаму и Хилари Клинтон.

       

                     Клинтонова: Трамп нуди економски план

                    за богаташе, већини Американаца - ништа

 

         ПРВА емократкиња Америке – Хилари Клинтон – оценила је да се Доналд Трамп залаже за порески систем који је у интересу богаташа, а не већине грађана САД.

         „Трампов порески план ће омогућити великим корпорацијама да добију суперсолидне олакшице. Тај план је у интересу богатих људи, укључујући његове саветнике који су му писали вечерашњи говор“.

         Додала је: „Трамп жели економију у којој ће богатства стицати само припадници врхова, а доњим слојевима друштва ништа неће остати“.

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари