ДОДИК: За мене гласало око 440.000, а за Тадића око 12.500 гласача мање
ЛИДЕР СНСД ОЦЕНИО ДА ЈЕ ОЧИГЛЕДНО ДА ПОСТОЈИ ПОЛАРИЗАЦИЈА БИРАЧКОГ ТЕЛА У СРПСКОЈ
Милорад Додик, председник СНСД-а, прогласио је вечерас победу Жељке Цвијановић, кандидата Коалиције СНСД-ДНС-СП за српског члана Председништва БиХ.
„Одлучили су гласови у Бањалуци у којој је Жељка Цвијановић добила 60.960, а њен противкандидат 52.175 гласова”, рекао је Додик и додао да је на нивоу РС за Цвијановићеву гласао 309.201, а за Младена Иванића, кандидата Савеза за промјене, 303.621 бирач.
Додик сматра да ова разлика не може бити достигнута, напоменувши да се у збирном резултату налазе и гласови из Бијељине.
„Било је до краја неизвесно. Очигледно је да постоји поларизација бирачког тела у Српској”, оценио је Додик.
Што се тиче трке за председника РС, Додик је објавио да је за њега гласало око 440.000 људи, а за Огњена Тадића око 12.500 гласача мање.
„Дефинитивну победу објавићемо за 30-ак минута”, најавио је Додик.