КРСТИЋ: Неки министри су примали по пет пуних плата из буџета
НАЈАВИО ДА ЋЕ НАКНАДЕ СА ДРУГЕ, ТРЕЋЕ ИЛИ ПЕТЕ ФУНКЦИЈЕ
БИТИ СМАЊИВАНЕ ИЛИ УКИДАНЕ
Лазар Крстић
- Обећао да ће за највише два месеца постојати регистар који ће омогућити да ће се тачно зна колико запослених у јавном сектору прима по неколико плата или накнада и колико је то оправдано
- Признао да ће Србију до краја године још једном задужити - или узимањем кредита од Уједињених Арапских Емирата, или издавањем еврообвезница на међународном тржишту, или зајмом који је понудио ММФ
- ФАКТИ: Браво Крстићу! Само, ово што си изнео - није довољно! Србији дугујеш истину. Који све министри су имали по 2-5 плата? На којим местима (функцијама) су их примали? Да ли су и Дачић и Вучић примали по више плата - колико и за шта? Ко је свему томе отворио врата, када и зашто? Не може све да се заврши на томе што ћете ти и СНС на овоме убрати неке политичке поене!
МИНИСТАР финансија Лазар Крстић изјавио је да државни функционери више неће моћи да седе на неколико столица и примају и по пет пуних плата из буџета.
„Њихова додатна примања неће бити опорезована као и плате у јавном сектору, али ће бити преиспитана или сасечена. Бићемо врло агресивни, па ћемо накнаде са друге, треће или пете функције смањивати или укидати“, истакао је Крстић, наводећи да је и сам био постављен на неколико места, али да се повукао.
Он за „Блиц“ рекао да је Влада новим економским мерама покушала да заштити најсиромашније, али да ће истовремено кажњавати функционере који праве аномалије, те да ће уз пензију бити немогуће примати и пуну плату из буџета.
Крстић је додао да ће за највише два месеца постојати регистар и да ће се тачно знати колико запослених у јавном сектору прима по неколико плата или накнада и колико је то оправдано.
Он је нагласио да су министарствима смањени дискрециони трошкови попут путовања за 30 до 35 одсто.
Министар финансија Србије је поновио да би јавни сектор Србије, имајући у виду референтне земље, требало да запошљава укупно 520.000 људи, а да тренутно постоји вишак од око 30 одсто.
Крстић је рекао да ће се до краја године вероватно ићи на још једно задужење и у том погледу истакао да постоје три могућности - кредити од Уједињених Арапских Емирата, издавања еврообвезница на међународном тржишту и зајам који је понудио ММФ.