Ко о чему, баба-Чанак и данас о „уштипцима” лустрације
„ДА ЈЕ БИЛО ЛУСТРАЦИЈЕ, ВУЧИЋ ДАНАС НЕ БИ БИО ПРЕДСЕДНИКА И НЕ БИ УОПШТЕ БИО У ПОЛИТИЦИ”

- Ненад Чанак тврди да је 5. октобар “велики дан за Србију” јер је тада “окончана диктатура Слободана Милошевића”. Још додаје: “То је био дан кад је требало раскрстити с Милошевићем јер је покушао да украде изборе. То је био дан кад се с крвавих руку заблуда деведесетих, крв спирала прљавом водом заблуда двехиљадитих”
- ФАКТИ: Са људима попут Чанка не вреди се разјашњавати. Они то и не заслужују. Нешто му ипак треба спочитати: да постојала „Милошевићева диктатура” – он би био или у затвору или под земљом, а 5. октобар је – упркос томе што су десетине хиљада наивних и слабо обавештених за њега везивале своје наде и заблуде – био банална комбинација државног преврата и америчке обојене револуције
ЛИДЕР Лиге социјалдемократа Војводине (ЛСВ) Ненад Чанак изјавио је да после петоктобарских промена 2000. изостала лустрација, али да он и данас сматра да је треба спровести по сваку цену.
Чанак је за телевизију Н1, говорећи о 5. октобру 2000. године, рекао да су “сви тада мислили да ће све неправде света бити исправљене”.
Али, уместо да ствари почну да се рашчишћавају, искомпликовале су се, “мутирале, промениле појавни облик и зато имамо ситуацију какву имамо”.
„Да је било лустрације, Александар Вучић не би данас био председник, и не би био уопште у политици. Не би био ни Томислав Николић нико од њих”, рекао је Чанак.
Додао је да је то био “велики дан за Србију” јер је 5. октобра 2000. године „окончана диктатура Слободана Милошевића”.
„То је био дан кад је требало раскрстити с Милошевићем јер је покушао да украде изборе. То је био дан кад се с крвавих руку заблуда деведесетих, крв спирала прљавом водом заблуда двехиљадитих”, оценио је Чанак.
Он је рекао и да се после тога никад ништа слично није поновило јер, како је оценио, опозиција данас “нема кохерентног непријатеља” да би се то поновило.
На констатацију да многи у опозицији виде Вучића као непријатеља, Чанак је одговорио: “Шта ћемо с тим што је Вучић преузео највећи део програма тих опозиционих странака”.
„Шта да радим, не могу се ја бунити против приближавања ЕУ кад се као странка залажемо за то од оснивања. Али, не могу ни толерисати чињеницу да смо у озбиљном медијском проблему, али није то последица само Вучића, већ и оних који су били пре њега”, рекао је лидер ЛСВ.
(Бета)




















