За СНС би гласало преко 50 одсто оних који би били спремни да сада изађу на изобре
АКО ЈЕ НЕКО ПОМИСЛИО ДА И ОВО ИСТРАЖИВАЊЕ
НИЈЕ ОБАВИЛА АГЕНЦИЈА ФАКТОР ПЛУС - ПРЕВАРИО СЕ
- Друга по броју људи који би за њу гласали је СПС, која би самостално добила 9,2 одсто гласова, док би у коалицији са Партијом уједињених пензионера Србије и Јединственом Србијом добила 13 до 14 одсто гласова. Трећа је ДС за коју би у овом тренутку гласало 7,1 одсто оних који би изашли на изборе, а цензус прелази још и Српска радикална странка за коју би у овом тренутку гласало 5,8 одсто људи
- Више од половине испитаника (56 одсто) верује у оно што говори и ради председник Владе Србије Александар Вучић, док се једна трећина (30 одсто) томе противи. Трећина испитаника (31 одсто) верује ономе што говори и ради председник Србије Томислав Николић, док у то не верује скоро половина (47 одсто)
ОКО 50,7 одсто грађана који би у овом тренутку изашло на изборе гласало би за Српску напредну странку, показују резултати истраживања агенције за испитивање ставова јавног мњења Фактор плус, који су данас представљени у Београду.
Према истраживању које је спроведено телефоном од 24. до 30. јула ове године на 1.200 испитаника, 49 одсто људи би гласало да се избори одрже сада, а 71 одсто од тог броја зна за кога би гласало.
Политички аналитичар Дејан Вук Станковић казао је да је то мање од броја људи који је изашао на изборе 2014. године, али да је разлог томе што се одређени број гласача одлучи да гласа под утицајем изборне кампање.
Друга по броју људи који би за њу гласали је Социјалистичка партија Србије (СПС), која би самостално добила 9,2 одсто гласова, док би у коалицији са Партијом уједињених пензионера Србије и Јединственом Србијом добила 13 до 14 одсто гласова.
Трећа је Демократска странка за коју би у овом тренутку гласало 7,1 одсто оних који би изашли на изборе, а цензус прелази још и Српска радикална странка за коју би у овом тренутку гласало 5,8 одсто људи.
Могућност да пређе цензус имала би и коалиција Демократске странке Србије и Покрета Двери, док би те партије појединачно имале ДСС 2,5 одсто гласова, а Двери 2,8 одсто. Испод цензуса је и, самостално посматрана, Социјалдемократска странка (СДС).
Више од половине испитаника (56 одсто) верује у оно што говори и ради председник Владе Србије Александар Вучић, док се једна трећина (30 одсто) томе противи. Трећина испитаника (31 одсто) верује ономе што говори и ради председник Србије Томислав Николић, док у то не верује скоро половина (47 одсто).
Када је реч о политичарима који тренутно не заузимају високе државне функције, испитаници, њих 16 одсто, верују да би напретку земље допринео бивши председник Србије и председник СДС-а Борис Тадић, 15 одсто испитаника је казало да би то био Бранко Ружић, 14 одсто Ненад Поповић и по 12 одсто је казало да напретку могу да допринесу Милан Кркобабић и Борислав Стефановић.
Око 35 одсто испитаника одговорило је да би на неки начин подржало странку левичарских опредељења, попут Сиризе у Грчкој.
Помирење држава на простору бивше Југославије подржава 72 одсто испитаника, али 42 одсто исказује одређени степен скепсе да ће се то заиста и догодити, док је 34 испитаника изјавило да ће до помирења доћи, али да је потребно време.
Бета