КАЦИН: Какав датум за Србију, ја знам само за „зелено светло“?!
НИКОЛИЋ, ДАЧИЋ И ВУЧИЋ И ЊИХОВА МЕДИЈСКА ОПСЛУГА
ДОЖИВЕШЕ ДА ИХ ОМИЉЕНИ СЛОВЕНАЦ УТЕРУЈЕ У ЛАЖ
Јелко Кацин
- Парафразирајући Ивицу Дачића, рекао да је „Србија саму себе скинула са небеса“
ИЗВЕСТИЛАЦ Европарламента за западни Балкан Јелко Кацин - омиљени Словенац и овог београдског режима - изјавио да Србија још није добила „датум“ и да ће „сама, корацима које предузме, изабрати датум за почетак преговора са ЕУ“.
Био је више него јасан: „Ја бих рекао да је Србија добила зелено светло, иако овде сви говоре да је добила датум. Ја о датуму не знам ништа, јер ће датум изабрати сама Србија следећим корацима којима ће показати колико је посвећена да са речи пређе на дело“.
Кацин је открио да ће Ивица Дачић у понедељак у Бриселу још једном разговарати са Хашимом Тачијем „о имплементацији свега што је потребно и нагласио да од примене бриселског спсоразума „у много чему зависи шта и како”.
Европски известилац је изговорио и ово: „Да парафразирам Дачића: ипак је Србија саму себе скинула са небеса, донела себе на земљу, што значи у Европу”.