ДАЧИЋ: Врх СПС једногласно подржао лидеров „параф”
НАСТАВЉАЈУ ПУТЕМ СА КОЈЕГ ЗА ЊИХ НЕМА НИ СКРЕТАЊА
- Србија на Западу нема савезника, ниједног у овим питањима. Наши пријатељи који нису признали КиМ као независну државу нажалост нису у ситуацији да воде главну реч када су у питању преговори, поново је признао Дачић
- ФАКТИ: Како да пријатељи Србије утичу на било шта кад Влада Србије и Томислав Николић траже срећу своје земље код њених доказаних историјских непријатеља?! Кад им ни на памет не пада да реализују Николићево изборно обећање да ће „косовско питање” вратити у Савет безбедности УН?!
ВРХ премијерове партије потврдио је јуче да је на путу са којег нема скретања.
Како се једино и могло очекивати, Председништво Социјалистичке партије Србије једногласно је подржало парафирање „првог споразума о нормализацији односно о омекшавању односа Београда и Приштине”.
Лидер СПС Ивица Дачић рекао је: „Кад кажем први споразум тако и пише. То значи да су тек на дневном реду следеће важне теме, као што је статус Српске православне цркве, наших верских и културних објеката, повратак расељених лица са Косова и Метохије и питање имовине, како приватне тако и оне која је у власништву Републике Србије”.
Према његовим речима, водиће се разговори и о енергетици, телекомуникацијама и многим другим животним темама које се тичу српског народа на КиМ.
Дијалог са Приштином је, додао је Дачић, вођен у невероватно тешким условима, под великим притисцима у задатим оквирима које није задала ова влада и у моменту кад су већ били постигнути неки договори у претходном периоду, рекао је Дачић.
„Такође, Србија на Западу нема савезника, ниједног у овим питањима. Наши пријатељи који нису признали КиМ као независну државу нажалост нису у ситуацији да воде главну реч када су у питању преговори”, рекао је Дачић.
Он је додао да су у таквим условима притисци на почетку били базирали искључиво ка српској страни и да се упоште није водило рачуна о интересима Србије уз само један захтев: „пристаните то вам је једина шанса”.