„Београд на води” није ни почео да се зида а већ се отворило питање: чија је обала Саве?
РЕСТОРАН „САВАНОВА” И КОМУНАЛНА ПОЛИЦИЈА ЗАЈЕДНО ПРОТИВ ЕКИПЕ „ИСТИНОМЕРА”
- Новинарка Весна Радојевић тврди да су она и њена екипа били на више од 50 метара од ресторана, када им је пришао један човек и казао да власник не дозвољава снимање. Убрзо је дошло двоје комуналних полицајаца који су им саветовали да послушају наредбе из кафића, а пошто су били упорни да обаве свој посао, након само неколико минута ту се створило још седам комуналних полицајаца, који су на врло груб начин покушали да их отерају и написали им прекршајне пријаве…
НОВИНАРКИ и сниматељима сајта Истиномер Комунална полиција забранила је данас снимање испред ресторана „Саванова” у Београду и написала им прекршајне пријаве уз образложење да су „уласком на градилиште ометали службено лице у обављању дужности”.
Како је саопштила редакција Истиномера, екипи која је снимала интервју са Добрицом Веселиновићем из Иницијативе “Не да(ви)мо Београд” најпре је из ресторана „Саванова” поручено да се одмах удаље, јер власник не дозвољава снимање у близини објекта који је на плацу најављеног насеља „Београд на води”.
Пошто чланови новинарске екипе то нису учинили, убрзо је стигло двоје комуналних полицајаца, који су инсистирали на томе да се екипа удаљи, јер је, како су казали, у питању градилиште.
Након тога, на шеталиште је дошло још седам комуналних полицајаца који су написали прекршајне пријаве новинарки, двојици сниматеља и фоторепортеру Истиномера, као и Добрици Веселиновићу.
Новинарка Истиномера Весна Радојевић је рекла да је комуналним полицајцима објаснила да намеравају да сниме интервју на Савском шеталишту где није истакнута никаква забрана кретања или снимања.
По њеним речима, екипа је била на више од 50 метара од ресторана, када им је пришао један човек и казао да власник не дозвољава снимање. Нису се удаљили јер “нигде нисмо видели било какво обележје да је обала Саве приватни посед”.
„Убрзо је дошло двоје комуналних полицајаца који су нам саветовали да послушамо наредбе из кафића, а пошто смо били упорни у томе да обавимо свој посао, након само неколико минута ту се створило још седам комуналних полицајаца, који су на врло груб начин покушали да нас отерају. Тврдили су да је у питању градилиште и да немамо право да ту снимамо. Покушали смо да им објаснимо да никаквог знака забране нема у близини, али они нису желели да нас чују, већ су нам написали прекршајне пријаве”, казала је Весна Радојевић.
Редакција Истиномера позива на одговорност Комуналну полицију због непрофесионалног поступања према представницима медија које је онемогућила да извештава јавност о темама од јавног интереса.
Новинари Истиномера ће наставити да извештавају о темама које се тичу свих грађана Србије и да позивају на одговорност институције и јавне функционере који не поштују јавни интерес, пише у саопштењу
(Бета)