БАЈАТОВИЋ: Чудно је што СНС са веома озбиљним оптужбама излази тек сада

УПОЗОРИО: НАПРЕДЊАЦИ СЕ - УКОЛИКО ИМАЈУ ДОКАЗЕ -

МОРАЈУ ОБРАТИТИ НАДЛЕЖНИМ ОРГАНИМА

Душан Бајатовић

  • Можда је то неко и урадио на неком бирачком месту, али  су то појединачни случајеви. То не може да утиче на легитимитет избора - оценио потпредседник СПС Душан Бајатовић
  • Петсто хиљада гласова је оргоман број. Не могу да замислим тај обим и тај начин. Имали смо примере да су у неким општинама лоше сабирани изборни резултати у процентима, али ово… , рекао је Бајатовић
  • СПС је имао доста користи у прошлој влади, баш као и ДС, и сама Србија. Могли смо - рекао је - да пре четири године направимо владу са (лидером ДСС Војиславом ) Коштуницом и (тадашњим лидером СРС Томиславом) Николићем, али нисмо. Мислили смо да то није било добро за Србију

        ГОВОРЕЋИ о тврдњама Српске напредне странке да је ДС „брутално покрала изборе 6. маја“, потпредседник СПС Душан Бајатовић је у емисији „Између две ватре“ навео да се ради о озбиљним оптужбама и да се напредњаци - уколико за то имају доказе - морају обратити надлежним органима.

        „Врло је чудно што СНС тек данас излази са тим оптужбама, које су веома озбиљне. С друге стране, не улазећи у то шта је саопштио РИК, ОЕБС или ЦеСИД, кад бирачки одбор заврши рад, сви његови чланови потпишу записник. Када бих покушао да замислим како је нестало око пола милиона гласова, онда би неко ко је организовао крађу требало да има више хиљада саучесника“, казао је потпредседник СПС.

        Он је затим навео да је неко можда и урадио то на неком бирачком месту, али да су то појединачни случајеви. То, како је рекао, не може да утиче на легитимитет избора.

        „Петсто хиљада гласова је оргоман број. Не могу да замислим тај обим и тај начин. Имали смо примере да су у неким општинама лоше сабирани изборни резултати у процентима, али ово…“, рекао је Бајатовић.

        Он је истакао да ће социјалисти у другом кругу председничких избора подржати кандидата ДС Бориса Тадића и позвао бираче СПС да гласају за њега.

        Бајатовић је рекао да је за стабилне политичке услове и решавање националних, економских, социјалних и политичких проблема, који су велики, важно да се оствари озбиљна већина у Скупштини Србије.

        „Јако је важно да се оствари знатна већина у парламенту, јер треба урадити пуно ствари које нису популистичке“, нагласио је он.

        Потпредседник СПС је навео да су странке које су претходне четири године биле на власти на садашњим изборима добиле 136 мандата у парламенту, односно 155 ако се томе придодају манадати ЛДП, чија је, како је рекао, припданост демократском блоку мање више евидентна.

        На питање ко ће чинити нову Владу Србије, није конкретно одговорио. Он је навео да су до сада доминантна економска питања била у рукама Г17 плус, а да се СПС не слаже са тврдњама ЛДП да је Република Српска геноцидна творевина и да Србија треба да призна независност Косова.

        „Наш председник је јасно ставио до знања да СПС жели у владу“, одговорио је кратко он.

        Упитан да ли је Дачић условљавао своје коалиционе партнере тражећи место премијера, Бајатовић је одговорио да му то није била намера и да је ДС био стожер владајуће коалиције.

        „То није било условљавање. Морате да разумете позицију СПС. Много тога смо претрпели. СПС је сада профитирао и то је показао изборни резултат. Ми смо раније говорили да премијер мора да има ауторитет, да власт треба поделити на извршну и законодавну, да нам треба јака земља… Мислим да Дачић може и даље да буде кандидат за премијера, а да ли ће заиста и бити - то је неко друго питање“, нагласио је он.

        Према његовим речима, СПС није у интересу да има премијера, и то због тешке економске и социјалне ситуације у земљи, глобалне кризе итд.

        Бајатовић, међутим, није хтео да одговори на питање да ли су демократе помогле успех социјалиста.

        „СПС је имао доста користи у прошлој влади, баш као и ДС, и сама Србија. Могли смо да пре четири године направимо владу са (лидером ДСС Војиславом ) Коштуницом и (тадашњим лидером СРС Томиславом) Николићем, али нисмо. Мислили смо да то није било добро за Србију“, истакао је он.

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари