МИЋУНОВИЋ: Јавна критика је у горем је стању него у време Тита и на почетку Милошевићеве ере

БЛАГО НАМА: РАЗГОВОРЕ НА ОВАКВЕ ТЕМЕ НАМ ОРГАНИЗУЈУ НЕМАЧКЕ ФОНДАЦИЈЕ

Проф. Др Драгољуб Мићуновић

        ЈАВНА критика у Србији у горем је стању него у време Тита или на почетку владавине Слободана Милошевића, речено је у дебати „Улога критичке јавности у одбрани демократског поретка“ данас у Београду.

        У то време још увек је било могуће организовати се и имати дебате, изјавио је председник Управног одбора Центра за демократију Драгољуб Мићуновић.

        „Сада смо испод та два нивоа“, оценио је Мићуновић, који је и функционер опозиционе Демократске странке, наводећи да критичку функцију јавности угрожавају опасно сиромаштво и незапосленост, да су људи преплашени а да у друштву владају неједнакости и неправде.

        Новинарка Љубица Гојгић истакла је да приватизација медија није била ништа успешнија од приватизације других предузећа, и да су власници медија постали бизнисмени којима је једини циљ профит.

        „Принцип је исти као да радите у фабрици чарапа“, рекла је она и додала да су и политичари постали власници појединих медија, зато што је то добар начин да се узме новац.

        У дебати је оцењено да критички настројена јавност у Србији постоји, али да се систематски маргинализује. Како је наглашено, критичка јавност значи преиспитивање са становишта трагања за истином.

        Дебату су организовале Фондација Центар за демократију и Фридрих Еберт Фондација у оквиру пројекта „Демократски политички форум“.

        Бета

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари