СТЕВАНОВИЋ: Хапшењa врхунац оркестриране кампање!
У АКЦИЈИ „КОМШИЈА“ ПОЛИЦИЈА У КРАГУЈЕВЦУ УХАПСИЛА ПЕТ ОСОБА, МЕЂУ КОЈИМА СУ И ЧЕЛНИЦИ СТРАНКЕ „ЗАЈЕДНО ЗА КРАГУЈЕВАЦ“, ХАПШЕЊА И У НОВОМ САДУ И СОМБОРУ
Верољуб Стевановић: Желеле хапшењима да промене власт у Крагујевцу
* Приведени су Златко Милић, секретар градског већа Крагујевца и политички директор странке „Заједно за Крагујевац“, и Жарко Биорац, власник књиговодствених агенција „АБ2“ и „Конт АБ2“
* Терете се да су злоупотребом службеног положаја, оштетили "Заједно за Крагујевац" за око 185.000 евра
* Градоначелник Крагујевца, Верољуб Стевановић тврди да су хапшења освета владајуће партије
У ОДВОЈЕНИМ акцијама полиција ухапсила више особа у Крагујевцу, Новом Саду и Сомбору. У Крагујевцу приведени челници ФК „Раднички“ и „Заједно за Крагујевац“.
Приведени су Златко Милић, секретар градског већа Крагујевца и политички директор странке „Заједно за Крагујевац“, и Жарко Биорац, власник књиговодствених агенција „АБ2“ и „Конт АБ2“.
Они се терете да су злоупотребом службеног положаја, оштетили "Заједно за Крагујевац" за око 185.000 евра, колико износи, како полиција тврди, Милићева противправна имовинска корист.
У паралелној акцији коју полиција спроводи у Крагујевцу, а чији је назив „Комшија“, приведени су потпредседник ФК „Раднички 1923“, потпредседник странке „Заједно за Шумадију“ и члан градског већа за инвестирање Небојша Васиљевић, генерални секретар тог клуба Дарко Стојановић и агент ФИФА-е Зоран Павловић.
Њих тројица се терете да су приликом продаје фудбалера Филипа Костића оштетили ФК „Раднички 1923“ за око 500.000 евра и у том износу прибавили корист Павловићу.
У полицији је речено да су ова хапшења резултат рада антикорупцијског тима који је у Крагујевцу боравио два ипо месеца.
Двојици чланова крагујевачког Градског већа, Небојши Васиљевићу и Златку Милићу, који су јутрос приведени у одвојеним акцијама полиције, одређено полицијско задржавање до 48 сати.
Градоначелник Крагујевца Верољуб Стевановић изјавио је на ванредној конференцији за новинаре „да јутрошња хапшења функционера странке "Заједно за Крагујевац“ и Фудбалског клуба Раднички представљају врхунац оркестриране кампање против локалне власти у Крагујевцу и владајуће партије“.
„Убеђени смо да је ово подметнута афера „Комшија“. Не желимо да утичемо на истрагу, али желим да нагласим да је чудно да док акција хапшења траје РТС саопштава информацију да је хапшење у току и из тога видимо да је овде реч о наставку сукоба нас и Полицијске управе у Крагујевцу, а тиме и Тужилаштва", рекао је Стевановић.
Стевановић је рекао да је пре два месеца добио обећање из државног врха да ће тај сукоб бити решен и додао да је антикорупцијски тим у градској управи непрекидно већ три месеца и да је контрола завршена без иједне замерке.
Градноначелник Крагујевца је рекао да су анонимне пријаве против представника Града Крагујевца предмет интересовања Тужилаштва, а да се њихове пријаве против батинања и злоупотреби положаја и корупцији у полицији стављају под тепих.
„Надамо се да ће ствари одвијати онако како је то потребано и да ће државни органи контролисати рад истражних органа у Крагујевцу и дајемо пуну подршку нашим сарадницима. Не желимо да верујемо да је популизам битан, а онима који би желели да промене власт на тај начин, поручујемо да власт у Крагујевцу могу да промене само Крагујевчани“, закључио је градоначелник Крагујевца
Коментаришући јутрошња привођења, директор Канцеларије Владе Србије за сарадњу с медијима Миливоје Михајловић изјавио је да је борба против корупције узела маха и да су видљиви њени позитивни ефекти, од којих је један и јутрошња акција у којој се приводи пет особа у Крагујевцу због злоупотребе службеног положаја.
Михајловић је рекао да је природно да се прво проверавају политичари и да би носиоци власти требало да отклоне сваку сумњу са своје биографије и имовине, јер у сваком граду у Србији постоји по једино „Дедиње“ и виле вредне неколико милиона евра.
Привођења у Новом Саду у Сомбору
Приведено 12 особа у Новом Саду и Сомбору, сазнаје РТС. Сумња се да су они као чланови организоване криминалне групе злоупотребом службеног положаја, прањем новца и утајом пореза оштетили буџет Србије и незаконито присвојили више од четири милиона евра.