Поповић и Стаматовић позвали Николића да не потпише Закон о озакоњењу објеката

„ТАЈ ЗАКОН НЕ ШТИТИ СИРОТИЊУ КОЈА ЈЕ ГРАДИЛА РАДИ РЕШАВАЊА СТАМБЕНОГ ПИТАЊА“

Ненад Поповић и Милан Стаматовић

  • Председник и потпредседник СНП упозорили Томислава Николића: „Социјални случајеви не граде објекте од 1000 и више квадратних метара. И до сада су власници породичних објеката до 100 или 200 квадрата имали повластице приликом легализације. То јесте нормално, али разлика је што сада сви они који су градили објекте за комерцијално коришћење и за продају по високим ценама, посебно у великим градовима и туристичким центрима, добијају јединствену прилику у свету да, по изузетно ниским ценама, из нелегалних пређу у легалне токове и тако уштеде милијарде евра које припадају држави Србији и њеним грађанима“

        ПРЕДСЕДНИК Српске народне партије, Ненад Поповић, и потпредседник СНП, Милан Стаматовић, упутили су данас званично писмо председнику Републике Србије Томиславу Николићу у којем су апеловали на председника да „искористи своје уставно право и не потпише указ о стављању на снагу Закона о озакоњењу објеката који је, у петак, 20. новембра, усвојила Народна скупштина Републике Србије“.

       „Ступање на снагу овог закона био би напад на правну државу који би значио дискриминацију свих савесних инвеститора који су поштовали до сада важеће законе и плаћали све неопходне обавезе у предвиђеним роковима“, наводи се у писму.

        Поповић и Стаматовић истичу да закон мора да важи једнако за све, а да у овом случају „закон иде наруку само онима који су намерно избегавали његово поштовање, несавесним инвеститорима.“

       „Уместо примењивања прописане санкције према бесправним градитељима, и уклањања самог објекта, овај закон ту санкцију суспендује и замењује је привилегованим правом на легализацију. Тиме се награђују починиоци кривичног дела, а право у нашој држави извргава руглу“, истиче се у писму.

        Они објашњавају да Закон о озакоњењу објеката „не штити сиромашне грађане који граде објекте за решавање стамбеног питања и једва састављају крај са крајем“.

       „Социјални случајеви не граде објекте од 1000 и више квадратних метара. И до сада су власници породичних објеката до 100 или 200 квадрата имали повластице приликом легализације. То јесте нормално, али разлика је што сада сви они који су градили објекте за комерцијално коришћење и за продају по високим ценама, посебно у великим градовима и туристичким центрима, добијају јединствену прилику у свету да, по изузетно ниским ценама, из нелегалних пређу у легалне токове и тако уштеде милијарде евра које припадају држави Србији и њеним грађанима“, стоји у писму.

        Потписници писма позвали су председника да од надлежних органа затражи податке о свим нелегалним објектима изграђеним на државном земљишту, посебно на атрактивним локацијама, како би се и лично уверио колики би обим штете настао по републички буџет и буџете локалних самоуправа ако би овај закон био стављен на снагу.

       „Уверавамо вас да је реч о огромним средствима која могу да буду усмерена на развој и изградњу Србије, на омогућавање бољег положаја нашим пензионерима, просветним и здравственим радницима, и другим угроженим социјалним групама, уместо да заврше у рукама приватних лица“, закључују Поповић и Стаматовић.

         (сајт Српске народне партије)

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари