„Отаџбина“: Забране доласка на КиМ министрима Србије - плод су Вучићеве политике
СРПСКА ЛИСТА ПРЕГОВАРА О ВЛАСТИ СА ХАРАДИНАЈЕМ, А ЗБОГ ЊЕГА УМАЛО ЗАРАТИСМО СА ФРАНЦУЗИМА
- До његовог доласка на власт 2012. године, власт из Приштине није могла да предузима сличне кораке имајући у виду да су Срби контролисали административне прелазе. Зато до тада није ни било забране уласка високим представницима Републике Србије на Косово и Метохију
- Разлог доласка на Косово и Метохију министра просвете јесте био да испегла незакониту смену ректора Универзитета у Приштини Срећка Милачића и да оправда постављање ректора-пензионера Благоја Недељковића
- Иза јучерашњег напада на нелегално смењеног ректора Милачића, то је сасвим јасно, стоји председник „Српске листе“ Горан Ракић који од ватрогасца жели да постане професор на Економском факултету у чему га је досад спречавао Милачић јер не одговара критеријумима за то високо звање
ЗАБРАНА уласка на Косово и Метохију министру просвете Републике Србије као и директору Канцеларије за КиМ од стране сепаратистичких власти у Приштини, још једном показује погубност националне и државне политике коју према Косову и Метохији води Александар Вучић.
До његовог доласка на власт 2012. године, власт из Приштине није могла да предузима сличне кораке имајући у виду да су Срби контролисали административне прелазе. Зато до тада није ни било забране уласка високим представницима Републике Србије на Косово и Метохију. Међутим, 2012. године Александар Вучић и Ивица Дачић су успоставили класичну границу између Косова и Метохије и остатка Србије доводећи на прелазе косовску граничну полицију из Приштине и сада беремо плодове једне неодговорне националне политике.
Разлог доласка на Косово и Метохију министра просвете јесте био да испегла незакониту смену ректора Универзитета у Приштини Срећка Милачића и да оправда постављање ректора-пензионера Благоја Недељковића.
Јучерашњи напад на нелегално смењеног ректора Срећка Милачића, где постоји оправдана сумња да иза напада стоје припадници Цивилне заштите Косовске Митровице јер тако показују снимци сигурносних камера, јасно оцртава стање слично Колумбији које је успоставила власт Александра Вучића у северном делу Косова и Метохије.
Иза напада, то је сасвим јасно, стоји председник „Српске листе“ Горан Ракић који од ватрогасца жели да постане професор на Економском факултету у чему га је досад спречавао Срећко Милачић јер не одговара критеријумима за то високо звање.
Ни улога новог ректора-пензионера Благоја Недељковића у нападу није мала јер се боји да проф. др Срећко Милачић не дође на чело Економског факултета и тиме угрози његове позиције. Иначе, припадници Цивилне заштите Косовске Митровице са чувеним лада-нивама са КМ таблицама познати су по томе да вршљају широм Србије током сваких избора застрашујући и претећи грађанима који не гласају за Српску напредну странку изигравајући некадашње нацистичке јунгер бригаде.
Нажалост, терор и насиље које Срби у Косовској Митровици трпе од стране Вучићевих насилника добија широке размере.
Данас у овом делу Косова и Метохије Срби више не страдају од албанских терориста него од својих сународника који их кажњавају јер се противе политици Александра Вучића.
Запаљено је више од стотину аутомобила а да ниједан од извршилаца није пронађен. Бројни напади на куће бомбама и стрељачким наоружањем на истакнуте појединце по правилу остају неоткривени, као што је случај са нападом на кућу народног посланика у Скупштини Србије Славише Ристића.
Чак и паљевина просторија Народног покрета Срба са Косова и Метохије „Отаџбина“ од стране Косовске полицијске службе је третирана, без икакве истраге, као „неисправне инсталације“.
Народни покрет „Отаџбина“ подсећа грађане Србије да је седамдесетих година прошлог века запаљена и Пећка Патријаршија под истом дијагнозом „неисправне инсталације“.
Владавина Александра Вучића у овом делу Србије може се окарактерисати Његошевим речима: „Коме закон лежи у топузу, трагови му смрде нечовјештвом“.
Иначе, Горан Ракић, који је организатор напада на некадашњег ректора Срећка Милачића, с обзиром да су припадници Цивилне заштите под његовом јурисдикцијом, данас води преговоре са Рамушем Харадинајем о конституисању нове сепаратистичке власти у Приштини.
Истакнути члан СНС-а Владо Ђукановић каже да се Рамуш Харадинај у лику председника владе Србима највише исплати.
Можда се исплати у сваком смислу врху Српске напредне странке али не и српској националној политици. Јер, само до пре неки дан умало не заратисмо са Французима који нису као осуђеника хтели да га изруче Србији а данас га српска власт устоличује на место председника владе.
Чудо невиђено, зар не?
(саопштење Народног покрета Срба са Косова и Метохије „Отаџбина“)