Нико нема право да Србију сврстава на страну њених непријатеља из NATO
ДСС И ДВЕРИ ОНЕМОГУЋЕНЕ ДА ОДРЖЕ ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈУ
У НАРОДНОЈ СКУПШТИНИ СРБИЈЕ
- РАШКОВИЋ ИВИЋ: Пузајући улазак Србије у NATO није обично политичко питање, већ питање опстанка земље. Зато смо државни врх упозорили да ће - уколико се власт сврста на страну NATO - свака политичка реакција противника против ње бити легитимна и оправдана
- ГЛИШИЋ: Ми смо овде нека врста узбуњивача који покушавају да кажу да IPAP није обичан споразум, већ да тај споразум тектонски мења структуру историје и морала овог народа
- ИЗ ПРОТЕСТНОГ ПИСМА УПУЋЕНОГ ДРЖАВНОМ ВРХУ: „Свакоме је јасно да је потписивање IPAP-а, којим Република Србија добровољно уступа своју територију, ваздушни простор и инфраструктуру снагама NATO-а, сврставање наше земље у антируску војну коалицију, и то у тренутку кад је америчким такозвани Актом о превенцији руске агресије Русији практично објављен рат“
- ЈОШ ИЗ ПРОТЕСТНОГ ПИСМА: „Поред референдума и избора, захтевамо од вас да се вратите Уставу, закону и српској историји, и да од NATO-а захтевате надокнаду материјалне штете изазване 78-одневним бесомучним бомбардовањем, која је процењена на преко 100 милијарди долара“
ПОКРЕТ Двери и Демократска странка Србије предали су данас у Скупштини Србије протестно писмо поводом потписивања IPAP споразума Србије са NATO-ом, али и против организовања вишедневног семинара Парламентарне скупштине NATO-а који се од данас одржава у Београду.
Они су хтели да одрже конференцију за новинаре у Дому Народне скупштине, што им није дозвољено, па су конференцију одржали испред зграде парламента, где су прочитали писмо, а потом га на писарници предали.
„Одржавање тог скупа у Скупштини Србије и потписивање IPAP је увреда и пузајући улазак у NATO, што је противно елементарним виталним интересима земље и опредељењу огромног броја њених грађана“, рекла је председница ДСС Санда Рашковић Ивић.
Ивић је поручила властима да су „обавезни да распишу референдум уколико Србија под њиховим вођством улази добровољно у NATO, или уколико је уводе као плен западног војног савеза да одступе са власти и распишу ванредне изборе на свим нивоима“.
Потписивањем IPAP споразума, оценила је Ивић, Србија се сврстава у антируску војну коалицију.
„Пузајући улазак Србије у NATO није обично политичко питање, већ питање опстанка земље“, рекла је Ивић и навела да се у писму државном врху упозорава, „да ће уколико се власт сврста на страну NATO, свака политичка реакција противника против ње бити легитимна и оправдана“.
„Ми смо овде нека врста узбуњивача који покушавају да кажу да IPAP није обичан споразум, већ да тај споразум тектонски мења структуру историје и морала овог народа“, рекао је члан Старешинства Покрета Двери Владан Глишић.
У писму се наводи да се потписивањем IPAP споразума Србија опасно приближила најмрачнијој војној организацији данашњице и да је тиме озбиљно нарушила своју позицију војне неутралности.
„Свакоме је јасно да је потписивање IPAP-а, којим Република Србија добровољно уступа своју територију, ваздушни простор и инфраструктуру снагама NATO-а, сврставање наше земље у антируску војну коалицију, и то у тренутку кад је америчким такозвани Актом о превенцији руске агресије Русији практично објављен рат“, стоји у протестном писму.
Додаје се да власт треба да затражи мишљење грађана на референдуму о споразуму IPAP.
„Поред референдума и избора, захтевамо од вас да се вратите Уставу, закону и српској историји, и да од NATO-а захтевате надокнаду материјалне штете изазване 78-одневним бесомучним бомбардовањем, која је процењена на преко 100 милијарди долара“, наводи се у писму.
Представници ДСС-а и покрета Двери нагласили су да се историјски циклус започет NATO агресијом на Југославију није завршио и да зато нико нема право да стави Србију на страну непријатеља.
„Подсећамо вас да немате ни политичко ни морално право да жртвујете данашњи највећи морални и историјски ресурс земље и народа који су се први у Европи херојски супротставили злочиначком војном савезу“, стоји у писму.