ГЕНЕРАЛ МАЛИНОВИЋ: Седам месеци од пада хеликоптера - разлог за сумњу у тужилаштво

СКУПШТИНА БИ МОГЛА ФОРМИРАТИ ТРИ АНКЕТНА ОДБОРА,

МЕЂУ ЊИМА И ЗА „СЛУЧАЈ ХЕЛИКОПТЕР“

Срето Малиновић

  • Бивши заменик команданта Ратног ваздухопловства и ПВО указао да су први пут, вероватно услед притиска јавности, објављени сви документи, прилози и транскрипти везани за несрећу, али оценио да је несхватљиво да се међу њима не налазе транскрипти разговора мобилним телефонима између иницијатора, наредбодаваца и извршилаца тог лета за Рашку

        НЕКАДАШЊИ заменик команданта Ратног ваздухопловства и ПВО, бригадни генерал у пензији Срето Малиновић, изјавио је да му се чини да је седам месеци сувише дуг период да се Тужилаштво не огласи поводом пада војног хеликоптера у којем је погинуло седам људи и додао да то наводи на сумњу у независност рада Тужилаштва.

        „То не само да јавност, нарочито стручну, наводи на сумњу у независност рада Тужилаштва, него код породица погинулих изазива огорченост, а људима из летачке професије обезвређује спремност на жртвовање у некој сличној или опаснијој ситуацији“, рекао је Малиновић у интервјуу за лист Време.

        Хеликоптер Војске Србије Ми-17 срушио се 13. марта нешто пре поноћи у ширем рејону аеродрома „Никола Тесла“ у Сурчину, на повратку из Рашке одакле је превозио животно угрожену бебу из Новог Пазара. У паду је погинуло седам људи.

        У јавности се водила расправа о томе због чега је хеликоптер, упркос сложеним метеоролошким условима, покушао слетање на београдски цивилни аеродром а не на војни аеродром у Батајници или хелиодром код Војномедицинске академије на Бањици, као и ко је одлучио да се лети за Београд а не за Крагујевац, Ниш или Краљево.

        Малиновић је додао да га је, такође, непријатно изненадило, како је рекао, одсуство храбрости челних људи државе и ланца командовања војском да брзо предузму мере из своје надлежности, за шта су имали довољно чињеница које их обавезују на поступање.

        „То је сигурно уздрмало поверење припадника ваздухопловства и Војске Србије у своје претпостављене и створило им осећај незаштићености“, рекао је Малиновић.

        Он је подсетио да су први пут, вероватно услед притиска јавности, објављени сви документи, прилози и транскрипти везани за несрећу али да је несхватљиво да се међу њима не налазе транскрипти разговора мобилним телефонима између иницијатора, наредбодаваца и извршилаца тог лета за Рашку.

        Данас је истим поводом реаговао и председник Нове странке Зоран Живковић који је у Скупштини Србије рекао да је у најави формирање два или три анкетна одбора, али да је једини битан онај који ће се бавити питањем пада хеликоптера у којем је погинуло седам људи.

        Бета

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари