ДСС: Нека се Вучић и Николић договоре о кућама срушеним у поплавама

ВЛАДА НЕ ОДСТУПА ОД ПОЛИТИКЕ КОЈА ВОДИ

У ПОТПУНУ ЕКОНОМСКУ ПРОПАСТ, А ДРЖАВУ У СТАТУС КОЛОНИЈЕ

 

  • Председник Владе обећава да ће „добити кућу сви којима су порушене“, а председник Републике изјављује да „ћемо ми обезбеђивати грађевински материјал, они (грађани) ће обезбеђивати радну снагу“. То никако није исто

        ПРЕДСЕДНИК Владе Александар Вучић је приликом посете Сремској Митровици, заборављајући да је две године на власти, поново говорио о намерама Владе, уместо о њеним досадашњим остварењима. О отварању радних места, повећању запослености, инвестицијама…и о томе да ће то „бити приоритет у наредном периоду“ од представника Владе грађани Србије слушају већ јако дуго, а добијају смањење зарада, отпуштања, снижење куповне моћи и стандарда.

        При томе, свакодневно се потврђује да Величање и ослањање на стране инвестиције, поновљено и од стране председника Владе у С. Митровици, представља за то најбољи доказ.

        Домаћа привреда и потреба државе да својим мерама и директним улагањима оснажи замрлу привреду Србије нису у видокругу садашње неодговорне власти. Стране инвестиције јесу добродошле, али оне не могу да Србију изведу из драматично дубоке економске кризе - то може само јачање домаће привреде.

        Политика штедње, продаја профитабилних државних предузећа и измена законске регулативе којом се подстичу стране инвестиције, уз настављање безглавог срљања ка штетном и срећом недостижном члансту у Европској унији, без плана одрешитог „инвестирања“ државе у  јачање домаће привреде, Србију воде у економски суноврат, грађане Србије у још већу беду.

        Председник Владе обећава да ће „ добити кућу сви којима су порушене“, а председник Републике изјављује да „ћемо ми обезбеђивати грађевински материјал, они (грађани) ће обезбеђивати радну снагу“. То никако није исто.

        Председник Републике  и председник Владе би морали да усагласе ставове и изјаве о томе на који начин ће дражава да помогне становништву чија је имовина уништена поплавама и клизиштима. Овако, утисак је да плана нема и да власт не зна шта ради.

Демократска странка Србије предлаже следеће мере:

        1. Пољопривредним домаћинствима угрожених подручја троструки износ субвенција.

        2. Пореске олакшице привредним субјектима  који су претрпели штету.

        3. Ослобађање плаћања ПДВ-а  свих набавки за обнову и хуманитарну помоћ.

        4. Ослобађање од плаћања свих дажбина за обнову оштећених и изградњу нових, уместо срушених стамбених и привредних објеката.

        5. Бескаматни или бенефицирани (1-2 % камате на терет корисника) дугорочни ( 15-20 година) кредити  за обнову и изградњу нових, уместо срушених објеката. Камата, односно разлика банкарске и бенефициране камате -  на терет државе, Фонда.

        6. Ослобођење плаћања ПДВ-а за набавку пољопривредних машина, алата и сл., семена, ђубрива и другог неопходног за обнову пољопривредне производње, као и беле технике и других потреба за обнову опреме домаћинства.

        7. Централизована набавка и дистрибуција пољопривредним домаћинствима, у складу са претрпљеном штетом, стоке, живине, садница воћа, семенског материјала и слично.

        8. Централизована набавка и дистрибуција грађевинског материјала

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари