ДС: „Заједно за Шумадију“ формирала партијску полицију од 2.000 људи
ДЕМОКРАТСКА СТРАНКА ЗАТРАЖИЛА ДА СЕ ХИТНО НЕШТО ПРЕДУЗМЕ ПОВОДОМ СИТУАЦИЈЕ У КРАГУЈЕВЦУ
- Како држава функционише види се на примеру Крагујевца кад градоначелник не признаје начелника полиције и формира своју полицију. То је забрињавајуће - оценио председник Градског одбора ДС Душан Обрадовић
- Додао је да странка „Заједно за Шумадију“ - која је део власти у Крагујевцу - жели да изазове несигурност међу грађанима својим саопштењима да је формирала партијску полицију од 2.000 људи
ПРЕДСЕДНИК Градског одбора Демократске странке у Крагујевцу Душан Обрадовић оценио је да је држава немоћна да реагује на очигледне проблеме у функционисању градске управе у том граду, како у безбедносном, тако и у сваком другом смислу и затражио да се нешто хитно предузме поводом те ситуације.
Обрадовић је на конференцији за медије у седишту Демократске странке у Београду изразио „оштар протест због нереаговања премијера и министра унутрашњих послова Ивице Дачића на последња дешавања у Крагујевцу“.
„Како држава функционише види се на примеру Крагујевца када градоначелник не признаје начелника полиције и формира своју полицију. То је нешто забрињавајуће“, рекао је Обрадовић, додајући да ДС тражи да се хитно нешто предузме поводом ситуације у Крагујевцу.
Душан Обрадовић је додао да странка „Заједно за Шумадију“ која је део власти у Крагујевцу жели да изазове несигурност међу грађанима својим саопштењима да је формирала партијску полицију од 2.000 људи.
„У ком случају ће реаговати 2.000 партијских полицајаца и шта то значи, да ће чувати локалне функционере?“, упитао је Обрадовић, додајући да је то велика опасност, да су Крагујевчани узнемирени и да се ствара утисак небезбедности док понеке институције отежано функционишу.
Према његовим речима, сукоб између странке „Заједно за Шумадију“ и Полицијске управе у Крагујевцу је прешао све границе, а жртве тог сукоба су грађани Крагујевца.
Он је позвао градоначелника Крагујевца Верољуба Стевановића да каже од кога треба да га брани страначка полиција и да уколико треба да га штите од полиције „онда је реч о нападу на уставни поредак ове земље“.
„Да ли то значи да кад се неком грађанину не свиди неки чин или одлука државе или неког њеног органа, он може са својим пријатељима, кумовима и комшијама да се организује и пружи отпор држави“, упитао је Обрадовић.
Председник Градског одбора ДС Крагујевац је оценио и да је Влада Србије довела до тога да један политички преседан буде нормалан и изазове само пар медијских реакција.
„Не можемо да прихватимо да Градска управа и Полицијска управа у Крагујевцу само размењују саопштења већ тражимо да се нешто ипак предузме“, поручио је Душан Обрадовић.