Европут Србије се свео на телефонирање, Београд држи слушалицу без микрофона!

ДАЧИЋ ОДГОВОРИО КАЦИНУ, А ИНДИРЕКТНО И ДЕЖЕРУ,

ЗБОГ ЧЕГА ЈЕ РЕКАО „НИЈЕ ШИЈА НЕГО ВРАТ”

  • Ако неко тражи да признате територијални интегритет дела ваше територије, ако тражи да признате да Косово буде представљено без назнака да је то у складу са резолуцијом 1244, онда то - није шија него врат!
  • Не може се сваки наш став у одбрани националних интереса, дефинисати као одбијање европског пута, рекао је Дачић
  • Не мислим да ће Србија пропасти ако не оствари чланство у ЕУ у одређеном тренутку, нити ће пропасти ако се не буде позитивно решавало питање Косова. Дилема - ЕУ или Косово – не постоји, постоји само Србија
  • Према његовим речима, постоји консензус да Србија треба да иде према ЕУ, али у свему томе треба да постоје линије испод којих се не може ићи, а ми смо дебело у тој линији, истина са горње стране
  • Европске интеграције Србије свеле на телефонирање, у којем на српској страни постоји само слушалица, без микрофона
  • ФАКТИ: Рече Дачић још и ово: Поштеније је рећи - признајте Косово, него овако да нас понижавају. Ух, министре: па, коалиција којој припадате управо их је молила да јој не траже само формално признање, да јој оставе могућност да се заклиње како неће никада признати Косово! Уосталом, могуће је понижавати само оне који на то пристају!

        БЕОГРАД, (ФоНет) - Формулација да се од Србије не тражи да призна независност Косова јесте лепа за јавност, али суштински није тачна, изјавио је министар унутрашњих послова Ивица Дачић, поводом изјаве известиоца Европског парламента за Србију Јелка Кацина.

        Ако неко тражи да признате територијални интегритет дела ваше територије, ако тражи да признате да Косово буде представљено без назнака да је то у складу са резолуцијом 1244, онда „није шија него врат“, рекао је Дачић новинарима у Палати Србија.

        Поштеније је рећи - признајте Косово, него овако да нас понижавају, рекао је Дачић.

        Дачић је истакао да је интерес Србије да постане чланица Европске уније (ЕУ), зато што ће грађани живети боље, али свако има своје право да штити национални интерес.

        Он је навео пример британског премијера Дејвида Камерона, који се супротставио одлуци Европског савета о фискалној унији, уз образложење да штити националне интересе своје земље.

        Не може се сваки наш став у одбрани националних интереса, дефинисати као одбијање европског пута, рекао је Дачић.

        Не мислим да ће Србија пропасти ако не оствари чланство у ЕУ у одређеном тренутку, нити ће пропасти ако се не буде позитивно решавало питање Косова. Дилема - ЕУ или Косово - не постоји, постоји само Србија, истакао је Дачић.

        Према његовим речима, постоји консензус да Србија треба да иде према ЕУ, али у свему томе треба да постоје линије испод којих се не може ићи.

        „Ми смо дебело у тој линији, истина са горње стране“, рекао је Дачић.

        Или, додао је он, да се Србија определи да, ако је у интересу ЕУ, призна Косово и да се то питање једном реши.

        Овако је рак рана, истакао је Дачић.

        Он је објаснио да није рекао да Србија неће добити кандидатуру, већ да су мале шансе да се добије кандидатура, уколико се до фебруара и марта не прихвати оно што је тражено сада у децембру.

        Он је оценио да су се европске интеграције Србије свеле на телефонирање, у којем на српској страни постоји само слушалица, без микрофона.

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари