Рускиње на светском првенству у Барселони освојиле све златне медаље

ОСВОЈИЛЕ УКУПНО 97,060 ПОЕНА, А НА ПОДИЈУМ СЕ ЈОШ ПОПЕЛЕ ШПАНКИЊЕ (94,620) И УКРАЈИНКЕ (93,350)

РУСКЕ репрезентативке у уметничком синхроном пливању освојиле су све златне медаље у овој врсти спорта на светском шампионату за водене спортове у Барселони. Јер, освојиле су седам од могућих седам златних медаља.

У појединачној конкуренцији шампионка је Светлана Ромашина, која је освојила злато и у дуету са  Светланом Колесниченко.

Рускиње су освојиле злато и у групном и у комбинованом програму. Притом у соло, дует и групном програму тријумфовале у два програма — обавезном и слободном.

Репрезентација Русије наступила је у новом саставу, јер је после Олимпијских игара у Лондону репрезентативну паузу направила Наталија Ишченко, због трудноће. У соло конкуренцији заменила је Светлана Ромашина, а у пару — Светлана Колесниченко. Ова смена се није одразила на резултат репрезентације.

На крају такмичења, на конту репрезентације Русије су победе у свим дисциплинама.

Ово су имена репрезентативки Русије које су обрадовале навијаче својим успесима у Барселони: Светлана Ромашина, Светлана Колесниченко, Влада Чигарева, Дарија Коробова, Александра Пашкевич, Јелена Прокофјева, Ала Шишкина, Марија Шурочкина, Анжелика Тимањина, Александра Зујева, Михаела Каланча, Анисја Ољхова.

„Поносим се оваквим спортисткињама”, изјавила је селекторка репрезентације Русије Татјана Покровскаја.

Репрезентација Русије је приредила право изненађење гледаоцима у Барселони. Оне су за основу своје тачке узеле причу најпознатије шпанске хероине — Кармен. Трибине су дуго и са одушевљењем аплаудирале, а судије су без дилеме доделиле Рускињама прво место. На крају су Рускиње освојиле укупно 97,060 поена. На подијум су се још попеле Шпанкиње (94,620) и Украјинке (93,350).