Мехмедагић уместо поништене лажне доставио тобоже праву диплому Америчког универзитета
НАВОДНО ЈЕ СТУДИРАО ДОК ЈЕ ДОК ЈЕ РУКОВОДИО ОБАВЕШТАЈНО-БЕЗБЕДНОСНОМ АГЕНЦИЈОМ

Осман-Осмица - Американци обожавају овакве, буде ли
потребно - објавиће и да је код њих докторирао
* Имао рок да до 29. јуна да достави диплому и – доставио је са два дана закашњења
* ФАКТИ: Ево чему служе амерички универзитети и „дипломе“! Утврђено да је Осман-Осмица имао лажну диплому више коле из Бањалуке и да је ту диплому стекао незаконито. И, било је очекивано: ником ништа. Остао је на челу ОБА до истека мандата. Сада је купац лажних диплома донео (обезбедио) тобоже праву, тобоже стечену на сарајевском Америчком универзитету. Можете се кладити да нико неће `копати` како је љубимац америчке агентуре у Сарајеву дошао до нове дипломе. А ако неко и буде: да неће доћи ни до чега и да ће, овако или онако, добити по прстима...
_____________________________________________________________________
ДИРЕКТОР Обавештајно-безбедносне агенције (ОБА) БиХ Осман Мехмедагић Осмица доставио је данас Заједничкој комисији за надзор над радом ОБА своју факултетску диплому.
"Поред дипломе Више управне школе коју је завршио пре рата, Осмица је доставио диплому Америчког универзитета из Сарајева који је завршио у периоду када је био на челу ОБА", потврђено је за "Глас Српске" из Заједничке комисије за надзор над радом ОБА БиХ.
Заједничка комисија је 17. јуна усвојила закључак да директор ОБА има рок од седам дана да предочи диплому о завршеној високој стручној спреми. Закључак је примљен у ОБА 22. јуна и Мехмедагић је диплому требао доставити до 29. јуна, али је она јутрос стигла у комисију.
Поменутим закључком, Комисија тражи од председавајућег Савета министара БиХ да достави имена кандидата за генералног директора и главног инспектора како би у складу са законом, обавила расправу, јер је актуелном руководству ОБА још 19. новембра 2019. године истекао мандат.
"Тражимо од Извршног комитета Савета министара да нам достави мишљење о томе да ли тренутни директор ОБА-е испуњава услове за ту дужност, јер му је диплома поништена", један је од закључака Комисије.
Универзитет за пословне студије Бањалука (УПС) поништио је половином новембра прошле године диплому директора ОБА након што је Републичка просветна инспекција утврдила да је стечена незаконито.




















