Британски астрофизичар Мартин Рис тврди да је структура ДНК доказ да је њен творац - Бог

ДА БИ МОЛЕКУЛ ДНК НАСТАО ЕВОЛУЦИЈОМ - БИЛО БИ ПОТРЕБНО МНОГО ВИШЕ ВРЕМЕНА НЕГО ШТО ЗЕМЉА ПОСТОЈИ

Мартин Џон Рис

  • „Молекл ДНК, који садржи енциклопедијски обим информација, није могао да се појави сам од себе и захваљујући еволуцији“

        БРИТАНСКИ астрофизичар и космослог Мартин Џон Рис, који не крије да је раније био атеиста, изјавио је да се у последње време догодио цео низ интересантних открића која су преокренула његова гледања на свет и његов постанак.

        Објаснио је да се нека од тих открића односе на структуру молекула ДНК. И прецизирао да има у виду научно верификовану чињеницу да њени молекули садрже милионе кодова информација. Па указао:

        „Научници који се баве ДНК сматрају да су њени молекули такви да је немогуће да се први систем њиховог репродуковања појавио без Бога“.

        Чак је додао: „Теорије атеиста на овом плану више нису актуелне. Молекул ДНК, који садржи енциклопедијски обим информација, није могао да се појави сам од себе и захваљујући еволуцији“.

        Рис је добио 1,4 милиона долара за доказе о постојању Бога.

        Поводом Рисовог „заокрета крема Богу и креационизму“, руководилац Међународног института за теоријску и примењену физику - Анатолиј Акимов - подсетио је да су на божански настанак Васељене указивали и да указују многи научници од ауторитета.

        Он указује и да су наука и хришћанство све до открића Исака Њутна били у „тесном контакту“ и да није мало научника који су до својих открића дошли „држећи се богословских постулата“.

        Акимов посебно наглашава: „Да се до данашњег молекула ДНК дошло еволуцијом од првих простих органских ћелија и преко мутација - да би се стигло довде било би потребно много више времена него што уопште постоје Земља и живот на њој“.

        Рис је рођен 1942. године. Од 1995. има статус „краљевски астроном“.

        Светску награду за науку „Алберт Ајнштајн“ добио је 2003. године.

        Награду „Темплтон“ добио је 2011, а Њутнову медаљу - 2012. године.

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари