ДАЧИЋ: Влада Србије не прогони и неће прогонити политичке неистомишљенике

ПРЕМИЈЕР ОДБАЦИО НАПАДЕ ДС НА СВОЈУ ВЛАДУ

ПОВОДОМ ИСТРАГЕ ПРОТИВ ДУЛИЋА

  • Треба видети - нагласио је Дачић - ко је предложио да претходна влада донесе одлуку у вези са фирмом „Нуба”, истакавши да ту одлуку владе не оспорава, иако у том тренутку за њу није знао
  • Тада ме нико није обавестио о том предмету. То је био начин функционисања МУП-а и полиције у том периоду
  • На питање да ли сва дешавања у вези са бившим министром Дулићем имају везе са изборном скупштином Демократске странке која је заказана за 10. новембар, Дачић је одговорио потврдно, уз напомену да не жели да се меша у унутарстраначка питања других партија па ни ДС
  • Дачић је више пута подвукао да се мора прецизирати да ли су у питању преговори или разговори са Приштином и указао да је зато неопходно да се види - да ли ће бити уопште потребно да се формира преговарачки тим

        ПРЕМИЈЕР Ивица Дачић одбацио је нападе ДС на своју владу поводом истраге против Оливера Дулића и његовог скорог привођења.

       „Влада Србије неће прогонити политичке неистомишљенике то вам гарантујем јер сам био и власт и опозиција. Нека питају своје људе зашто су у марту покренули поступак у вези са фирмом „Нуба инвест”, рекао је Дачић у Врању.

       Он је подсетио да су у марту када је отворен тај предмет Владу Србије водиле демократе и да од тада никакви нови детаљи нису уследили.

       Дачић је такође додао да није било промена у СБПОК- у и у тужилаштву за организовани криминал који је покренуо предмет и да и данас полиција и тужилаштво који воде истрагу, су исти људи.

       Председник Владе и министар унутрашњих послова је истакао да је у претходном мандату када је био заменик премијера потписивао све одлуке владе односно да су на те одлуке стављани факсимили његовог потписа и да он лично није потписао одлуку о покретању истраге у вези са пословањем фирме „Нуба”.

       „Не бежим од одговорности, на свим одлукама владе су моји факсимили јер је таква била пракса у претходној Влади. Сада све одлуке владе потписујем ја”, рекао је Дачић.

       Он је такође указао да треба видети ко је предложио да влада донесе одлуку у вези са фирмом „Нуба”, истакавши да ту одлуку владе не оспорава, иако у том тренутку за њу није знао.

       „Тада ме нико није обавестио о том предмету.То је био начин функционисања МУП-а и полиције у том периоду. Ако мислите да није било неправди, зашто се то питање поставља сада”, рекао је Дачић.

       На питање да ли сва дешавања у вези са бившим министром Дулићем имају везе са изборном скупштином Демократске странке која је заказана за 10. новембар, Дачић је одговорио потврдно, уз напомену да не жели да се меша у унутарстраначка питања других партија па ни ДС.

Он се ипак осврнуо на изјаву лидера демократа Бориса Тадића који је рекао да Дачић није изневерио њега већ грађане.

       „Пре четири године то су причали СРС и ДСС, када ће да прихвате да ми не идемо на изборе због њих и да нисмо „пупчаном врпцом” везани за њих. Кад год су бринули о СПС-у освајали смо дупло више гласова”, закључио је Дачић.

       Председник Србије Томислав Николић најавио је јуче да ће Дачићу понудити да води преговоре са Приштином. А премијер је тим поводом рекао, указујући да још није било разговора о наставку дијалога:

       „Неће ваљда у дијалогу са Кетрин Ештон да учествују државни службеници?! Зашто би нас неко бирао на изборима, ако нећемо да сносимо одговорност”.

       Он је поновио раније изнети став да не жели да неко помисли да ће се прича завршити признањем Косова.

       „Желимо да буду релаксирани односи, да грађани боље живе. Још нисмо одредили када ће бити наставак преговора, а државно руководство анализираће све разговоре који су вођени до сада”, рекао је Дачић.

       Он је навео да очекује да у Београд ускоро дође Европски комесар за проширење Штефан Филе и додао да се очекује да једна од тема буде и наставак дијалога са Приштином.

           Дачић је више пута подвукао да се мора прецизирати да ли су у питању преговори или разговори и да је у складу с тим неопходно да се види да ли ће бити уопште потребно да се формира преговарачки тим.

          Он је рекао да, док се говори о дијалогу, са косовске стране се пуца на српску полицију, а пошто истражни органи Србије не могу да пређу административну линију и обаве увиђај, још није утврђено ко је пуцао.

       „Докле толеранција”, упитао је Дачић и подвукао да није спорно да Србија жели дијалог, подсетивши да су многи већ у таквим разговорима учествовали.     

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари