Биста Димитрија Туцовића враћа се на београдски Трг Славија
НИКОДИЈЕВИЋ: БИЋЕ ПОСТАВЉЕНА НА НОВОПРОЈЕКТОВАНОМ ПЛАТОУ- ЧЕКА СЕ ПОСТАМЕНТ

БИСТА Димитрија Туцовића биће враћена на Трг Славија и то на новопројектовани плато, али тек након што Завод за заштиту споменика одреди услове за постамент, изјавио је данас председник Скупштине града Никола Никодијевић.
„У склопу реконструкције Трга Славија, који улази у своју завршну фазу, биста Димитрија Туцовића ће бити враћена на Трг Славија, док су посмртни остаци Туцовића већ сахрањени у Алеји великана, како је раније донета одлука на седници Скупштине града”, истакао је Никодијевић.
Већ за ову недељу предвиђено је да представници града Београда, ЈКП Погребне услуге и Завода заједно изађу на терен и на лицу места утврде „даље неопходне радње“ како би биста била постављена у најкраћем року и на начин како доликује лику и делу Димитрија Туцовића.
(Танјуг)



















