Додик: Ко кога инструментализује: Тривићева Тепић или Тепићева Тривић – можда то знају Британци
УСТАО ПРОТИВ УПОТРЕБЕ ТРАГЕДИЈА У СРБИЈИ ЗА ОБРАЧУНЕ – ПОДРЖАО СКУП ЗАКАЗАН ЗА 26. МАЈ
* У Српској су не тако давно грубо користили неразјашњену смрт једног несрећног младића, организујући "дешевање улице" и протесте. Све док им је трагична смрт младића користила, били су ту и Бранислав Бореновић, и Игор Црнадак, и Младен Иванић, и Јелена Тривић, и Мирко Шаровић и Милан Радовић, али су били и британски обавештајци којима је Црнадак пружао логистичку помоћ у Бањалуци... Када је требало да буду ухапшени - њих су британски плаћеници пребацили у Сански Мост, на муслиманску територију
* Део опозиције у Србији, нажалост, користи ове трагедије за лични напад на председника Србије Александра Вучића. Знам га лично и могу да сведочим о његовој посвећености Србији и колико му тешко падају ове несреће које су задесиле земљу
* Објективна и трезвена анализа ситуације показала би да је понашање председника Србије било државнички одговорно. Предузете мере су врхунски доказ одговорности: амнестија за предају нелегалног оружја, повећане мере безбедности у школама, као и низ других одговорних и државничких потеза. Зато сам потпуно опредељен у подршци стабилној и развијеној Србији која је своја, а не под управом страних амбасадора
* Подржавам мирни скуп Србије заказан за 26. мај. Сматрам да само избори могу дати легитимитет и легалитет народној власти. У Србији постоји народна власт. Онима којима се она не свиђа једино место где се могу борити за то су - избори. Нека Србија бира, а стабилна, сигурна и мирна Србија може одржати само у континуитету ове власти. Победу старе/нове власти гледали смо већ у Републици Српској
________________________________________________________
ПРЕДСЕДНИК Републике Српске Милорад Додик изјавио је да су Србији, након две страшне трагедије у којима је страдала невина младост, најпотребнији јединство и стабилност, а не да се ти немили догађаји злоупотребљавају за политичке обрачуне, што никада и никоме није донело користи, па неће ни Србији.
- Србију је задесила трагедија коју нико није очекивао и желио. Страдање деце и других грађана Србије је болно и тешко, ненадокнадиво. То је вјечна траума која ће остати свима нама у души и срцу. Нема речи да објасне ову тугу, ћутња је једина могућа - истакао је Додик замољен да прокоментарише најновија дешавања у Србији и најављени народни митинг за одбрану слободарских демократских вриједности и мирну и стабилну Србију, који је заказан за 26. мај у Београду.
Истакао је да народна и национална бол и трагедија, по природи ствари, окупе нацију у заједничком односу према тузи и заједничком напору да уједињени дјелују у одбрани од свих будућих претњи.
- Србији и свим Србима треба мир, као и заједничко и јединствено деловање на стабилизацији прилика. Користити трагедију за политичке обрачуне никада и никоме није донело користи. Недавно је у Републици Српској трагедија једног младића злоупотребљена као платформа за политички обрачун који је опозиција користила да би дестабилизовала Републику.
Грубо су користили ту трагедију и неразјашњену смрт несрећног младића, организујући "дешевање улице" и протесте. Све док им је трагична смрт младића користила, били су ту и Бранислав Бореновић, и Игор Црнадак, и Младен Иванић, и Јелена Тривић, и Мирко Шаровић и Милан Радовић, али су били и британски обавештајци којима је Црнадак пружао логистичку помоћ у Бањалуци - навео је Додик.
Када су представници опозиције у Српској видели да им ова трагедија више не користи, додао је Додик, нестали су без имало емпатије.
- Најбоље о томе говори отац страдалог младића. Све се користило по узору на шарене, овакве и онакве "револуције", а све се свело на "шарену лажу" и тешку злоупотребу породичне трагедије. Од тада су имали три пута изборе у Републици Српској и сва три пута су изгубили. Народ је препознао политичке хијене. А познато је и кад је требало да буду ухапшени британски обавештајци, њих су британски плаћеници пребацили у Сански Мост, на муслиманску територију - рекао је Додик.
Истакао је да само бескарактерни људи могу да покушају искористити смрт детета за свој шићар и подјетио да то у Републици Српској није прошло јер је народ на изборима рекао где им је место.
Додик је нагласио да Република Српска, као и српски народ у целини не воли стране агенте и плаћенике.
- Све ово данас, нажалост, гледамо у Србији. Трагедије, страдање, смрт недужне деце и људи користи се за обрачун са државом и влашћу. Упокојени патријарх Павле је рекао: "Када страда дете, онда страда цело човечанство". У томе је сва истина, даље нема. Али, део опозиције у Србији, као и недавно она у Републици Српској, мисли и хоће да има, потпуно инструментализујући трагедије, организујући протесте и износећи политичке захтеве.
Део опозиције у Србији, нажалост, користи ове трагедије за лични напад на председника Србије Александра Вучића. Знам га лично и могу да сведочим о његовој посвећености Србији и колико му тешко падају ове несреће које су задесиле земљу. Исто тако, Жељку Цвијановић и мене су нападали због смрти недужног младића у Бањалуци, па су чак дошли до тога да лажу да смо ми ти који смо извршили убиство. Данас имамо исти сценарио у Србији, где од Вучића праве мету и криве га за све што им падне на памет - нагласио је Додик.
Он је навео да кривица коју они продукују не може да се припише било коме осим починиоцима, а преко њих и онима који су на било који начин томе допринели.
- И где смо сада? Део опозиције у Србији, по узору на опозицију у Републици Срспкој, користи смрт недужне деце и људи да изазове немире и нереде у Србији. Само се не зна тачно ко је кога овде инструментализовао: Јелена Тривић - Маринику Тепић или Мариника Тепић - Јелену Тривић? Можда би Британци знали одговор? Опозиција у Србији, односно један део ње у настојању да "зграби" трагедију као своју шансу, одмах је кренуо на тргове и улице. Наравно, уз своје стране подупираче. Желе да сруше стабилност Србије. Међутим, то више говори о њиховој немоћи - нагласио је Додик.
Додао је да би се то можда могло разумети да је опозиција у Србији након трагедије тражила изборе, што раде одговорне опозиције којима је до демократије.
- Али, гле чуда - опозиција у Србији, односно део ње, не тражи изборе него то предлаже власт. Шта је то - одговорност или слабост? Ја мислим и једно и друго - одговорност власти и слабост опозиције. Каква је то опозиција која не тражи изборе? То је само још једно питање са јасним одговором: Слаба! Да ли тако слаба и неартикулисана може допринети Србији? Не може! Може је само дестабилизовати - констатовао је председник Српске.
Он је рекао да би објективна и трезвена анализа ситуације, без тензија, показала да је понашање председника Србије у овако тешким околностима била државнички одговорно понашање.
- У прилог овој тврдњи говоре и мере које су предузете у Србији, што је врхунски доказ одговорности, као што су: поступање на највишем степену одговорности, амнестија за предају нелегалног оружја, повећане мере безбедности у школама, као и низ других одговорних и државничких потеза. И опет то нападају, а шта би било да је полиција спречила окупљање. Опет би га нападали - рекао је Додик.
Он је нагласио да је потпуно опредељен у подршци стабилној и развијеној Србији која је своја, а не под управом страних амбасадора.
- Зато подржавам мирни скуп Србије заказан за 26. мај. Сматрам да само избори могу дати легитимитет и легалитет народној власти. У Србији постоји народна власт. Онима којима се она не свиђа једино место где се могу борити за то су избори. Нека Србија бира, а ја сам уверен да ће она потврдити само оно што се зна - нагласио је Додик.
Истакао је да се стабилна, сигурна и мирна Србија може одржати само у континуитету ове власти.
- Победу старе/нове власти гледали смо већ у Републици Српској. Опозицији нису помогли агенти страног утицаја и страни обавештајци ни у изборима ни после њих. Њих, једне и друге, народ напросто неће и не воли, јер им не верује - поручио је Додик и нагласио да је Србији потребно јединство, међусобно разумевање и дијалог који могу допринети преко потребној стабилизацији прилика, смиривању тензија и свеукупном напретку земље.