Додик: У Српску није добродошло политичко позориште које је у Подгорици изгласало "геоноцид у Сребреници"

„ТА ОДЛУКА СКУПШТИНЕ ЦРНЕ ГОРЕ ЈЕ ДИРЕКТАН УДАР НА СРПСКУ И СРПСКИ НАРОД“

* „Поставља се и питање зашто опозиција из Републике Српске сада све време ћути, а отворено су се хвалили добрим односима са Алексом Бечићем, Дританом Абазовићем и још некима. И кад су већ у тако добрим односима зашто се нису изборили да спрече усвајање ове срамне антисрпске резолуције?!“

___________________________________________________________

       ПРЕДСЕДАВАЈУЋИ Председништва БиХ Милорад Додик изјавио је Срни да сви посланици у Скупштини Црне Горе који су гласали за Резолуцију о Сребреници нису добродошли у Републику Српску јер та њихова одлука представља директан удар на Српску и српски народ.

       „Чином доношења те резолуције црногорска Скупштина се претворила у антисрпско политичко позориште", истакао је Додик.

       Упитао је какве везе има Црна Гора са трагичним дешавањима у БиХ и какав је мотив за доношење таквог једног акта који је донешен безочно и без аргумената, без обзира да ли је реч о њиховом личном ставу или је у питању испуњавање интереса антисрпских страних налогодаваца.

       „Поставља се и питање зашто опозиција из Републике Српске сада све време ћути, а отворено су се хвалили добрим односима са Алексом Бечићем, Дританом Абазовићем и још некима. И кад су већ у тако добрим односима зашто се нису изборили да спрече усвајање ове срамне антисрпске резолуције?!", рекао је Додик.

       Он је упитао и зашто нико из опозиције није изашао и јасно и гласно осудио овај непријатеељски чин својих политичких пријатеља из Црне Горе?

       Скупштина Црне Горе изгласала је 17. јуна Резолуцију о забрани негирања наводног геноцида у Сребреници. За усвајање Резолуције гласало је 55 посланика, против је било 19, а уздржано седам.

       Резолуција, између осталог, подразумева "да парламент осуди и признаје да се у Сребреници догодио геноцид и да је убијено више од 8.000 Бошњака".

       Текст резолуције предвидео је и да 11. јул буде проглашен Даном сећања на жртве Сребренице, да се афирмише мир и стабилност и да се позову јавне институције да истраже ратне злочине.

       (Срна)

 

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари