Јанковић: Циљ ПСГ није рушење Вучићевог режима већ стварање пристојне и уређене државе
„ВУЧИЋ И ЊЕГОВА СРПСКА НАПРЕДНА СТРАНКА САМО СУ ПРЕПРЕКА НА ТОМ ПУТУ“
- Председништво ПСГ тренутно броји четири члана, а четири места су упражњена после оставки Душана Теодоровића и Срђана Шкора и повлачења Аиде Ћоровић и Горана Марковића
- Осврнувши се на полемику о приватним центрима за прислушкивање, Саша Јанковић навео да је о томе говорио још пре десетак година. Нагласио је да и данас у Србији постоје фирме које се за потребе странака, појединаца и фирми баве нелегалним прислушкивањима, додавши да је питање за надлежне државне органе зашто то допуштају
ПРЕДСЕДНИК Покрета слободних грађана (ПСГ) Саша Јанковић оценио је да је тај покрет данашњом седницом свог Председништва, оснивача и повереника отворио прозор за „нови кисеоник“ у борби за уређену и пристојну државу.
Он је новинарима, у паузи седнице органа ПСГ-а, рекао и да више неће коментарисати ставове опозиционих странака на друштвеним мрежама, шта год да напишу.
„Од овог тренутка јавно обећавам да више нећу коментарисати било кога из опозиције... Без обзира на врсту провокације, нећу одговарати“, рекао је Јанковић.
Он је, у контексту предстојећих београдских избора, навео и да неће коментарисати „било кога из опозиције“, уз оцену да су ПСГ и друге опозиционе странке на задатку „оздрављења Србије“.
„Србија чека на нас, а не ми на Србију“, рекао је Јанковић, додавши да циљ ПСГ-а није рушење режима председника Александра Вучића, већ стварање пристојне и уређене државе.
Председник ПСГ-а нагласио је и да су Вучић и његова странка, владајућа Српска напредна странка, „само препрека на том путу“.
Јанковић је потврдио и да је понудио своју оставку, али да чланови Председништва, оснивачи покрета и повереници из целе Србије о томе нису желели ни да гласају.
Он је навео и да је у претходној паузи дела скупа дошло до „очигледне грешке, забуне или лоше информације“ о члановима Председништва ПСГ.
Јанковић је објаснио да су се из Председништва, из личних разлога, данас повукли Аида Ћоровић и Горан Марковић, али да остају чланови ПСГ-а.
Према његовим речима, Ћоровићева и Марковић ће на други начин наставити да доприносе раду ПСГ-а.
Он је навео и да чланови председништва ПСГ-а остају Јене Маглаји, који је присуствовао седници, као и Јанко Баљак и Никола Ђуричко, који су тренутно ван земље.
Јанковић је рекао и да ће Председништво ПСГ-а бити проширено и да је до досадашњег тока седнице стигло четири до пет предлога о којима ће се гласати.
Он је рекао и да ће, када се буду сакупили сви предлози, за седам дана бити сазвана нова седница на којој ће бити избрани нови чланови Председништва.
Председништво ПСГ тренутно броји четири члана, а четири места су упражњена после оставки Душана Теодоровића и Срђана Шкора и повлачења Ћоровићеве и Марковића.
Планирано је да та места буду попуњена новим члановима и да састав Председништва буде проширен с представницима оснивача, Политичког савета и повереницима за разне делове Србије...
Осврнувши се на полемику о приватним центрима за прислушкивање, Јанковић је навео да је о томе говорио још пре десетак година.
Он је рекао да и данас у Србији постоје фирме које се за потребе странака, појединаца и фирми баве нелегалним прислушкивањима, додавши да је питање за надлежне државне органе зашто то допуштају.
Бета