У Скупштини није прошао закон „продаји Дедиња” о који јој је Николић вратио
МИНИСТАР ФИНАНСИЈА ТВРДИО ДА БИ ДРЖАВА НА ТОМЕ ЗАРАДИЛА 30-40 МИЛИОНА ЕВРА
СКУПШТИНА Србије у поновном одлучивању није усвојила Закон о посебним условима продаје одређених непокретности у својини Републике Србије, чиме тај закон званично није усвојен.
Одлуком 158 посланика Скупштина Србије није прихватила закон у начелу.
У питању је закон који је парламент усвојио 31. јула, а који је недуго затим председник Србије Томислав Николић одбио да потпише с образложењем да је противуставан и вратио га парламенту на поновно одлучивање.
Николић је одбио да потпише закон, јер је предвиђао да право на куповину државне имовине имају само закупци те имовине.
По Пословнику, Скупштина је била у обавези да се на првој следећој седници изјасни о предлогу председника и одлучи да ли ће поново гласати о закону.
Да је Народна скупштина одлучила да поново гласа о закону који је председник вратио, закон би се изгласао већином од укупног броја посланика.
Министар финансија Душан Вујовић је, образлажући тај закон, рекао да се очекује да ће држава продајом државних непокретности остварити приход у вредности од око 30 до 40 милиона евра, као и да новац од продаје државних непокретности сигурно неће отићи у текућу потрошњу.
Опозиција је у расправи критиковала предложена решења, сматрајући да власт продајом непокретности у државном власништву заправо продаје “породично благо” зарад партијских интереса.
(Бета)