Загреб зазире да ће мигранти кренути преко Албаније, Црне Горе, Дубровника, Сплита…

У ХРВАТСКУ ДОСАД УШЛО 65.000 МИГРАНАТА , САМО ЈУЧЕ - ОКО 10.000

  • И даље су за саобраћај затворени гранични прелази са Србијом Илок, Илок 2, Принциповац, Принциповац 2, Ердут и Батина

        У ХРВАТСКУ је у претходних 10 дана ушло готово 65.000 избеглица, а само током јучерашњег дана њих око 10.000, саопштила је јутрос хрватска полиција.

        Највише избеглица у Хрватску из Србије пристиже преко подручја Товарника, Илока и Строшинаца.

        Избеглице и мигранти који уђу преко Бапске код Илока најпре се преовозе у Опатовац, док је за оне који уђу преко Товарника одмах организован превоз до мађарске границе.

        У Опатовац је током ноћи стигло око 1.500 избеглица, а тренутно их је тамо око 500. Камп може да прими око 5.000 људи.

        Из Опатовца се избеглице организовано превозе према граничним прелазима с Мађарском Ботово, Терезино Поље и Барањско Петрово Село. На тај начин је и највећи број избеглица изашао из Хрватске, и даље преко Мађарске отишао у Аустрију и друге западне европске земље.

        Хрватски медији преносе да се због блокаде мађарске границе, али и надолазећих хладних и кишних дана, може очекивати промена руте, односно да ће избеглице из Грчке кренути топлом рутом уз море преко Албаније и Црне Горе. Због тога се у Дубровачко-неретванској жупанији припремају за могући прихват избеглица.

        Према последњим подацима, гранични прелази Бајаково и Товарник су од петка у 17 часова отворени за сав саобраћај, без ограничења.

        И даље су за саобраћај затворени гранични прелази са Србијом Илок, Илок 2, Принциповац, Принциповац 2, Ердут и Батина.

        Хрватски министар унутрашњих послова Ранко Остојић изјавио је синоћ да је Хрватска деблокирала границу са Србијом, јер је током дана смањен број избеглица које долазе из Србије њиховим преусмеравањем на гранични прелаз Хоргош. Српски званичници демантовали су преусмеравање избегличке руте на мађарску границу.

        Бета

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари