У Скупштини коначно партија која је против уласка у NATO - Српска народна партија

Н. ПОПОВИЋ: СРБИЈА НЕ СМЕ ДА УЛАЗИ У ОПАСНЕ ПОДЕЛЕ У СВЕТУ

И ДА СЕ СВРСТАВА ПРОТИВ РУСИЈЕ

Милан Петрић

  • Председник СНП Ненад ПОПОВИЋ: „Не постоји тај отац у Србији који би свог сина могао да пошаље на границу са Русијом да се гледа преко нишана са руским војницима. Никада српски војник није ишао на границу са Русијом, па не треба да иде ни сада“
  • „Пример Румуније и Бугарске, које су преко ноћи постале NATO чланице, под образложењем да ће им то донети економски развој, показује да не постоји корелација између чланства у NATO и економског раста. Ово су данас две државе - нагласио је Поповић - са једним од најнижих стандарда у Европи“
  • Посланик СНП у Скупштини Србије Милан ПЕТРИЋ:  Србија треба да пружи највећи могући допринос очувању глобалне безбедности и борби против тероризма, али то треба да чини искључиво из позиције војно неутралне државе, одбацујући чланство у NATO

        „ПРЕМА последњим истраживањима, у Србији се 80 одсто грађана противи уласку Србије у NATO. Српска народна партија је једина партија у парламенту која говори у име тих грађана. Наш став је јасан - Србија не треба да постане чланица NATO пакта“, рекао је Ненад Поповић, председник СНП, новинарима у Народној скупштини Републике Србије.

        Поповић је истакао да се резолуцијом Народне скупштине Србија декларисала као војно неутрална држава.

         „Задржавање статуса војне неутралности посебно је важно сада, када се глобална безбедносна ситуација усложњава због питања Украјине и када се свет дели на оне који у овом конфликту подржавају Запад или Русију“, истакао је Поповић.

        Он је навео да „Србија не сме да учествује у тим опасним поделама“.

         „Не постоји тај отац у Србији који би свог сина могао да пошаље на границу са Русијом да се гледа преко нишана са руским војницима. Никада српски војник није ишао на границу са Русијом, па не треба да иде ни сада“, истакао је председник СНП.

        Поповић је оценио да Србија нема ни економски интерес да постане члан NATO.

Др Ненад Поповић

         „Пример Румуније и Бугарске, које су преко ноћи постале NATO чланице, под образложењем да ће им то донети економски развој, показује да не постоји корелација између чланства у NATO и економског раста. Ово су данас две државе са једним од најнижих стандарда у Европи“, рекао је Поповић.

        Он је нагласио да је Србија „економски исцрпљена земља и да у овом тренутку привредни опоравак мора да буде приоритет за нашу државу“.

         „Не можемо да смањујемо плате пензионерима, лекарима, полицајцима, а с друге стране да трошимо стотине милиона евра на куповину ракета и тенкова јер од нас то тражи NATO“, рекао је Поповић.

        Поповић је навео да је у „традицији српске државе да буде војно неутрална и да гради пријатељства са свим другим државама. „А ако неко мисли да треба да се определимо за чланство у NATO, наша партија се залаже за то да хитно буде расписан референдум о приступању Србије NATO. То је најбољи и најдемократскији начин да се изрази воља грађана по овом питању“, закључио је Поповић.

        Посланик СНП у Народној скупштини Републике Србије, Милан Петрић, осврнуо се на семинар парламентарне скупштине NATO који се ових дана одржава у Народној скупштини.

         „Скупштина је место где треба, у име и у интересу народа, да се расправља о најважнијим питањима за нашу државу. На овом семинару нажалост није било расправе, јер није могло да се чује супротно мишљење од оног које су износили NATO парламентарци“, навео је Петрић и додао да је задатак СНП да се у парламенту чује глас оног дела грађана који се противи путу Србије у NATO.

        Петрић је навео да је став СНП да Србија треба да пружи највећи могући допринос очувању глобалне безбедности и борби против тероризма, али то треба да чини „искључиво из позиције војно неутралне државе, одбацујући чланство у NATO“.

         (саопштење Српске народне партије)

Категорије: 

Коментари