Добро би било да Тачију објасни да „косовски хектари“ нису пресудни
ШУТАНОВАЦ О „МЕНАЏЕРИСАЊУ“
КОСМЕТСКОМ КРИЗОМ И СРПСКИМ ИНСТИТУЦИЈАМА
- Околности су се промениле: оне диктирају политику, али битно је да се циљеви не мењају. Најважнији су грађани који живе на Косову, па тек онда територије и неки хектари, који нису пресудни у систему вредности 21.века, оценио је Драган Шутановац у интервјуу за Међународни радио Србија
- Треба анализирати - изговорио је - шта је то што се може сматрати „паралелним институцијама“ на северу Косова и колико оптерећују међународни положај Србије, а колико саму Србију, имајући у виду да поједине институције „не служе заиста ничему“
- ФАКТИ: Било би добро да овај атлантиста, који се у Вашингтону боље котира од Бориса Тадића, барем Леону Панети објасни због чега „територије и неки хектари нису пресудни у систему вредности 21. века“. А могао би и Обами и Меркеловој, па да они објасне Тачију да и њему и осталим УЧК-трговцима српским органима у 21. веку не треба да буду пресудни „неки хектари“...
БЕОГРАД, (ФоНет) - Нема дилеме да смо сви јасно рекли да нећемо прихватити независно Косово и то је нешто што је константа, а како ћемо „менаџерисати“ проблем у међувремену и руководити кризом, то је нешто што се мора анализирати из дана у дан, изјавио је министар одбране Србије Драган Шутановац.
„Околности су се промениле: оне диктирају политику, али битно је да се циљеви не мењају. Најважнији су грађани који живе на Косову, па тек онда територије и неки хектари, који нису пресудни у систему вредности 21. века“, оценио је Шутановац у интервјуу за Међународни радио Србија.
Он је нагласио да би се, уколико би средства која се тренутно шаљу на Косово била усмерена на јачање животног стандарда и, ако би се донеле одлуке које би омогућиле да се одређени производи који би се производили на Косову продају у Србији са смањеним ПДВ, тако стимулисали наши пословни људи да тамо граде фабрике.
„Убеђен сам да бисмо били у много бољој ситуацији не само за преговоре, већ би грађани на Косову живели боље, а политичка борба би могла да се настави“, објаснио је Шутановац.
Према његовим речима, треба анализирати шта је то што се може сматрати „паралелним институцијама“ на северу Косова и колико оптерећују међународни положај Србије, а колико саму Србију, имајући у виду да поједине институције „не служе заиста ничему“.
На северу Косова не видим паралелне институције које могу да се угасе на начин на који можда неко прижељкује, зато што не видим у чему су паралелне и чему је паралелна институција локалне самоуправе општина на северу Косова, које су друге институције које би функционисале уколико би се ове угасиле, објаснио је Шутановац.