РАДИКАЛИ: Буџет Тадићу смањити за 30 милиона!
Очекивано бурна скупштинска расправа о амандманима на буџет
* За Тадићева путовања предвидели сте 60 милиона динара, тражимо да се то смањи за 30 милиона динара и да се та средства пребаце за Косовско-митровачки округ јер људи доле јако лоше живе, рекла је посланик радикала Вјерица Радета
* Посланик СРС Драган Стевановић тражио је да се новац предвиђен за "промашен концепт који се зове Национални инвестициони план", пребаци пољопривреди
* Према мишљењу Дејана Мировића из СРС, буџет који је "добар за Фијат, стране банке и све лихваре који раде на територији Србије, лош је за просветне и здравствене раднике"
* Посланик ЛДП Бојан Ђурић инсистирао је да му премијер Мирко Цветковић каже ко су највећи порески дужници у Србији и која јавна предузећа дугују највише
* Највећи број пореских дужника, њих чак 95 одсто, из приватног сектора, указао је премијер Цветковић и рекао да су пред усвајањем измене у Закону о пореском поступку и администрацији, којима ће бити омогућено да подаци о највећим пореским дужницима буду јавни, оценивши да је "лоше да ти подаци буду тајни"
БЕОГРАД, (ФоНет) - Посланици Српске радикалне странке (СРС) тражили су у скупштинској расправи о амандманима на предлог буџета за наредну годину да се новац намењен за путовања председника Србије Бориса Тадића смањи за 30 милиона динара.
За Тадићева путовања предвидели сте 60 милиона динара, тражимо да се то смањи за 30 милиона динара и да се та средства пребаце за Косовско-митровачки округ јер људи доле јако лоше живе, рекла је посланик радикала Вјерица Радета.
Она је додала да радикали траже и да се смање трошкови путовања намењена за посланике у земље Европске уније и да се та средства преусмере у здравство.
Посланик СРС Драган Стевановић тражио је да се новац предвиђен за "промашен концепт који се зове Национални инвестициони план", пребаци пољопривреди,
Према мишљењу Дејана Мировића из СРС, буџет који је "добар за Фијат, стране банке и све лихваре који раде на територији Србије, лош је за просветне и здравствене раднике".
Мировић је истакао да је очигледно да је буџет за нередну годину написао Међународни монетарни фонд (ММФ).
Радикали сматрају и да средства намењена за бројне агенције и канцеларије, које су по њиховој оцени, беспотребне, треба доделити Министарству здравља.
Посланик Српске напредне странке (СНС) Верољуб Арсић рекао је да нема дилему ко је написао овај буџет.
"Међународни монетарни фонд одређује услове по којима можемо да добијемо одређена средства, а онда захваљујући лажним пројекцијама и приходној страни која је нереална ми испуњавамо те услове", рекао је Арсић.
Према његовим речима, поента није у ММФ, већ у неспособној влади која мора да се задужује у иностранству“, сматра Арсић.
Зоран Антић из СНС, оценио је да је задуживање Србије "превршило сваку меру" и да је Влада, од како је преузела власт 2008. године, умногоме допринела повећању јавног дуга.
"Само за претходне четири године задужили смо се за неких шест милијарди евра", навео је Антић и додао да се држава све више задужује код комерцијалних банака које имају знатно ризичније и неповољније кредите.
Током расправе, посланик Либерално демократске партије (ЛДП) Бојан Ђурић инсистирао је да му премијер Мирко Цветковић каже ко су највећи порески дужници у Србији и која јавна предузећа дугују највише.
Цветковић је рекао да је највећи број пореских дужника, њих чак 95 одсто, из приватног сектора.
Према речима Цветковића, усвајањем измена Закона о пореском поступку и администрацији, које су на дневном реду текуће седнице, биће омогућено да подаци о највећим пореским дужницима буду јавни, оценивши да је "лоше да ти подаци буду тајни".
"Мислим да није претерано, за оне који желе то да знају, да ако су чекали седам година, сачекају још два дана", рекао је Цветковић.