КОШТУНИЦА: Николићева политика разграђује и уништава Србију
ВЛАСТ СЕ У СРБИЈИ ПРОМЕНИЛА, АЛИ ЈЕ ПОЛИТИКА ОСТАЛА ИСТА
- За ово разбијање државе, Србија као награду треба да добије датум. Шта значи датум, најбоље видимо на примеру Исланда који је управо суспендовао преговоре за учлањење у ЕУ. Свака нормална држава бежи од ЕУ, која не може да помогне ни сама себи, а власт у Србији хрли у ЕУ и по цену разбијања сопствене земље
- Мој споразум са Николићем се односи на две суштинске тачке. Једна је промена Устава, односно да се ДСС и СНС обавезују да неће бити промене Устава без сагласности ове две странке, а друга да ће грађани на референдуму одлучити да ли Србија треба да буде политички неутрална држава или чланица ЕУ. Устав није формално мењан, али он се на други начин „мења“, односно грубо крши свим досадашњим бриселским споразумима
- Србији је пре свега потребна промена државне политике, а то се не постиже реконструкцијом владе, већ ванредним изборима и вољом грађана да се коначно ослободи притисака и уцена ЕУ
- Ова влада је наставила да зарад европских интеграција разграђује Србију, што нас води у велики национални слом. Тај слом већ се види и на Косову, и у економији и на свим важним пољима
- Западне силе неће дати садашњој власти да иде на изборе све док буде постојала нада да се могу спровести бриселски споразуми за разбијање земље
ВЛАСТ у Србији се променила, али је политика остала иста. Томислав Николић није променио државну политику, већ се под притисцима великих сила и даље уништава Србија, рекао је у интервјуу за „Блиц“ Војислав Коштуница, председник Демократске странке Србије.
На прошлим изборима хтели смо да променимо власт да би се променила државна политика Србије. Зато сам и дао подршку Томиславу Николићу пред други круг председничких избора маја прошле године. Није била могућа промена политике без промене власти. Испоставило се да се само власт променила, нагласио је Коштуница.
Да ли је СНС испоштовала споразум који сте тада потписали?
Споразум се односи на две суштинске тачке. Једна је промена Устава, односно да се ДСС и СНС обавезују да неће бити промене Устава без сагласности ове две странке, а друга да ће грађани на референдуму одлучити да ли Србија треба да буде политички неутрална држава или чланица ЕУ. Устав није формално мењан, али он се на други начин „мења“, односно грубо крши свим досадашњим бриселским споразумима.
Власт се такође не обазире на мишљење народа и наставља да следи погрешну политику да ЕУ нема алтернативу.
Зашто је споразум Београда и Приштине за ДСС неприхватљив?
Зато што сличан споразум никада ни једна држава није потписала. Било је много примера да једна држава капитулира, али никада до сада да једна држава сама уништава своје институције. За ово разбијање државе, Србија као награду треба да добије датум. Шта значи датум, најбоље видимо на примеру Исланда који је управо суспендовао преговоре за учлањење у ЕУ. Свака нормална држава бежи од ЕУ, која не може да помогне ни сама себи, а власт у Србији хрли у ЕУ и по цену разбијања сопствене земље.
Да ли је могуће вратити преговоре са Приштином под окриље УН?
Треба прво прекинути преговоре које води ЕУ, а јасно је да је циљ ЕУ независно Косово. Међутим, овој власти као и претходној то не пада на памет. Власт говори како су бриселски споразуми статусно неутрални, што није тачно, јер се у тим споразумима изричито наводе само закони и правни поредак самопроглашене лажне државе Косово. Огромна историјска штета је начињена Србији овим споразумима. Не може се истовремено потписивати бриселски споразум и тражити да се преговори врате у СБ УН.
Сматрате ли да је неопходна реконструкција Владе?
Србији је пре свега потребна промена државне политике, а то се не постиже реконструкцијом владе, већ ванредним изборима и вољом грађана да се коначно ослободи притисака и уцена ЕУ. Ова влада је наставила да зарад европских интеграција разграђује Србију, што нас води у велики национални слом. Тај слом већ се види и на Косову, и у економији и на свим важним пољима.
Очекујете ли ванредне изборе?
Мислим да западне силе неће дати садашњој власти да иде на изборе све док буде постојала нада да се могу спровести бриселски споразуми за разбијање земље.
Како оцењујете резултате у борби против корупције?
Борба против корупције је наравно изузетно важна. Али не може се цела политика свести на борбу против корупције, док се на другим важним пољима није кренуло са мртве тачке и Србија свакодневно пропада.