БОЖОВИЋ: Испитаће се наводи о сусрету Дачића и Радуловића
ДРЖАВНИ СЕКРЕТАР У МУП НАЈАВИО НОВЕ ИСТРАГЕ
МИМО СПИСКА 24 СПОРНЕ ПРИВАТИЗАЦИЈЕ
Владимир Божовић
- Нагласио да је разговарао са министром и премијером, који је и сам изразио жељу да се та ствар испита до краја и додао да се на томе интензивно ради
ДРЖАВНИ секретар у Министарству унутрашњих послова Владимир Божовић изјавио је данас, поводом навода о сусрету премијера Србије Ивице Дачића и Родољуба Радуловића, члана нарко клана Дарка Шарића, да очекује се да се та ствар испита до краја.
Божовић је у јутарњем програму ТВ Пинк нагласио да неће бити никакве заштите за било кога, без обзира, на положај, функцију или име. При том је нагласио да је разговарао са министром и премијером, који је и сам изразио жељу да се та ствар испита до краја и додао да се на томе интензивно ради.
Он је истакао да свакако постоји одређена сумња и да је Дачић објаснио карактер и природу контаката са Радуловићем, а да је тужилац захтевао од полиције да утврди њихову природу и карактер и да ли су они могли имати било које обележје кривичног дела.
Државни секретар у Министарству унутрашњих послова је навео да се то, иначе, догодило 2008. године и да сматра да је то могло и раније да се испита.
Божовић је рекао да сектор унутрашње контроле ради и на другим случајевима, али је да је недовољно опремљен.
Он је истакао да нису били адекватни написи у медијима о нестанку сина саветнице председника Србије и да има још сумњи које нису до сада отклоњене да ли се ради о трагичном исходу или криминалној активности.
Божовић је најавио да ће се морати, осим ранијих спомињаних 24 приватизације предузећа, преиспитати и друге приватизације и рад државних органа.
Он је рекао да Агенција за приватизацију има неке примедбе и да ће се већ сутра разговарати са представницима тог тела да објасне да ли их забрињава чињеница да је више од 1.200 приватизација скоро половина раскинуто због неиспуњавања обавеза купца и која је била њихова улога у спречавању пљачкашке приватизације.
Божовић, који је и високи функционер СНС, најавио је да ће се на органима странке убрзо проверити рад свих министара, државних сектретара, директора јавних предузећа, не само из СНС, него и из других странака.