Влада Српске: Статут Интерпола забрањује потернице са политичком, војном и верском позадином

УКАЗАЛА ДА ЈЕ ПРОГОН УПЕРЕН И ПРОТИВ ПРЕМИЈЕРА ВИШКОВИЋА И НЕКОЛИКО МИНИСТАРА

Седница Владе Републике Српске

* Ради се о политичком обрачуну са институцијама Републике Српске од стране вануставних правосудних институција БиХ и очекујемо да ће - у складу са тим и у складу са својим статутом - централа Интерпола у Лиону одбацити захтев или предлог канцеларије Интерпола у Сарајеву, а по захтеву вануставног Суда БиХ

* Излазак из кризе је у поништавању срамних и неуставних одлука Кристијана Шмита

__________________________________________________________

            ВЛАДА Републике Српске заузела је став и истиче да се активностима вануставног Суда БиХ наставља политички прогон институција Републике Српске, председника Републике Српске, Народне скупштине Републике и Владе Републике Српске, те "обрачун" и злоупотребa права у политичке сврхе, како би се онемогућио рад и функционисање Владе Републике Српске.

            - Такође, поред председника Републике Српске Милорада Додика, председника Народне скупштине Ненада Стевандића, председника Владе Републике Српске Радована Вишковића предмет политичког прогона је и неколико министара у Влади Републике Српске, с циљем да се онемогући рад и функционисање Владе Републике Српске - наводи се у саопштењу Владе Српске.

            Како истичу даље у саопштењу, у члану 3. Статута Интерпола јасно је дефинисано да се "у организацији строго забрањује било каква активност или интервенција у питањима који имају политичку, војну, верску или расну позадину".

            - Из свега горе наведеног, више је него јасно да се ради о политичком обрачуну са институцијама Републике Српске од стране вануставних правосудних институција БиХ и очекујемо да ће у складу са тим и у складу са својим статутом централа Интерпола у Лиону одбацити захтев или предлог канцеларије Интерпола у Сарајеву, а по захтеву вануставног Суда БиХ - додају у саопштењу.

            Влада Српске информише јавност у Републици Српској и БиХ да је овако грубо насртање на институције Републике Српске и њене представнике произвело највећу постдејтонску уставноправну кризу у БиХ, а да је свему овоме допринело наметање одлука и измене на Кривични законик БиХ од стране нелегалног и нелегитимног Кристијана Шмита.

            - Излазак из ове уставноправане кризе је у поништавању срамних недемократских и неуставних одлука Кристијана Шмита - наводе они.

            Влада Републике Српске на данашњој 111. седници разматрала је усмену заједничку информацију Министарства правде и Министарства унутрашњих послова по питању политичко-безбедносне ситуације након захтева вануставног Суда БиХ за расписивање интерполове потернице за рукoводством Републике Српске.

            https://www.rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=594444

 

 

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари