Цвијановић: Шта год да Српска уради – одмах скоче Бошњаци, а странци их редовно подрже

ПРВО СЕ УДАРАЛО НА ИЗМИШЉЕНЕ ПАРАВОЈНЕ ФОРМАЦИЈЕ, САД ЈЕ МЕТА – РЕЗЕРВНИ САСТАВ ПОЛИЦИЈЕ

* „Веома забрињава пораст исламског радикализма у БиХ и апсурдно је што се тим питањем, као и повратком џихадиста, не бави нико од страних дипломата у БиХ. Од неколико амбасадора западних земаља сам добила одговор да, гледано према постотку на број становника, број терориста у БиХ није велики. Какав ступидан одговор! Довољан је само један такав да побије стотине људи. А кад неко данас јавно говори о томе, Бошњаци га нападну. То је велика срамота, јер ми не говоримо о народу, већ о терористима који нам свима могу нанети зло

* „Шта год да се ради у Републици Српској, одмах сви скоче, поготово бошњачки политичари, а након њих одмах скачу и стране дипломате које одмах подрже оно што Бошњаци кажу. Никада нисам видела да стране дипломате скоче и подрже оно што су рекли хрватски или српски политичари. То постане толико фрустрирајуће да нас је то и довело до тога да смо се удаљили једни од других

_______________________________________________________________________

         ПРЕДСЕДНИК Републике Српске Жељка Цвијановић изјавила је да веома забрињава пораст исламског радикализма у БиХ и да је апсурдно што се тим питањем, као и повратком џихадиста не бави нико од страних дипломата у БиХ.

         Цвијановићева је истакла да, нажалост, ти кругови међународне заједнице затварају очи на претњу.

         "Ми имамо јасан закон у БиХ - онај који иде на страна ратишта мора бити строго кажњен, а имамо случајеве људи који су ратовали на страни терориста који добијају благе казне, као да су ишли радити негдје на бауштелу, а не убијати и терорисати људи", рекла је Цвијановићева за хрватски "Вечерњи лист".

         Она је подсетила да је сваки терористички напад који је изведен у свету на неки начин повезан са БиХ било да је реч о оружју или документима, те навела пример Њујорка и Мадрида.

         Цвијановићева је напоменула да је терористичких напада било и у Републици Српској и у Федерацији БиХ, те да је од неколико амбасадора западних земаља, када их је питала шта мисле о тим терористима, добила одговор да, гледано према постотку на број становника, то није велики број.

         "Замислите тако ступидан одговор. Уместо да кажу како ћемо заједнички решити тај проблем. Довољан је само један такав да побије стотине људи. А кад неко данас јавно говори о томе, Бошњаци га нападну. То је велика срамота, јер ми не говоримо о народу, већ о терористима који нам свима могу нанети зло", рекла је Цвијановићева.

         Она је истакла и да је забрињава проблем са мигрантима, јер осим безбедносне, представљају и здравствену претњу, а овде нема услова за њихово збрињавање.

         "И ту смо заузели јасан став. Од почетка смо рекли да нам не треба новца ЕУ да збринемо те мигранте, јер они иду према ЕУ. Ви њих пустите да уђу и тамо решавајте њихов проблем. То је проблем који ће још дуго трајати, јер нема никаквог системског решења за њега", оценила је Цвијановићева.

         Она сматра да је Републици Српској потребан резервни састав полиције, јер је много јефтинији, а и бавиће се елементарним непогодама да тај посао не раде полиција и други органи.

         Она је поручила да Српска има право и легитимитет да формира резервни састав, што има у свакој земљи чланици ЕУ.

         "Шта год да се ради у Републици Српској, одмах сви скоче, поготово бошњачки политичари, а након њих одмах скачу и стране дипломате које одмах подрже оно што Бошњаци кажу. Никада нисам видела да стране дипломате скочи и подржи оно што су рекли хрватски или српски политичари. То постане толико фрустрирајуће да нас је то и довело до тога да смо се удаљили једни од других", рекла је Цвијановићева.

         Председник Српске сматра да би, да нема приче о резервном саставу, била нека друга измишљена тема, те подсетила како су прије годину и по дана насловнице у целом свету биле о томе како Република Српска има паравојне формације.

         "Иза тога је дошао ред на прекомерно наоружавање у Републици Српској, како Министарство унутрашњих послова набавља оружје, док нико не говори о томе како се годинама у федералном МУП-у набавља оружје", закључила је Цвијановићева.

 

Категорије: 

Слични садржаји

Коментари