НАЈБОЉИ ТЕНИСЕР СВЕТА ПОБЕДОМ ПРОТИВ АУСТРИЈАНЦА ТИМА КРЕНУО

У ОДБРАНУ ТИТУЛЕ НА ТУРНИРУ МАСТЕРС СЕРИЈЕ У ШАНГАЈУ

Новак Ђоковић

Новак Ђоковић успешно је кренуо у одбрану титуле на турниру у Шангају.

У другом колу најбољи тенисер света победио је Аустријанца Доминика Тима резултатом 2:0, по сетовима 6:3, 6:4.

Млађани тим, тренутно 39. играч света, пружио је Ђоковићу нешто јачи отпор у првом сету, али је српски ас у осмом гему успео да направи брејк, поведе са 5:3, а затим и лагано оконча тај део игре у своју корист.

У наставку је Новак одмах одузео сервис противнику, али се Аустријанац, који је у јулу ове године постао најмлађи тенисер у топ 50, није предавао. Он је имао и две прилике, у четвртом и шестом гему, да узврати Ђоковићу истом мером, али је први на свету успео да одбије те нападе. Одржао је предност и после 88 минута игре обезбедио пласман у осмину финала.

Ђоковић, који је у Шангају непобедив последње две године, у наредном колу играће са Казахстанцем Михаилом Кукушкином, који је био бољи од Кевина Андерсона из Јужне Африке (6:4, 6:2).

Кукушкин, 85. играч света, и најбољи тенисер данашњице до сада нису одмеравали снаге.

Новаку Ђоковићу ово је била 11. победа у низу на Мастерсу у Шангају, а последњи пораз на том турниру забележио је 2010. године када га је у полуфиналу савладао Роџер Федерер (5:7, 4:6).

Турнир Мастерс серије у Шангају игра се за наградни фонд од 4.195.895 долара.